Aktualności

        • JASEŁKA I WIGILIA SZKOLNA
          • JASEŁKA I WIGILIA SZKOLNA

          • Ostatni dzień w szkole, piątek 19 grudnia 2025r. upłynął w uroczystej, świątecznej atmosferze. Na scenie dolnym kościele MB Fatimskiej w Porębie Wielkiej odbyły się jak co roku świąteczne Jasełka, w tym roku z przesłaniem "Narodziny Miłości". Przepiękny spektakl w reżyserii Siostry Teresy Sokołowskiej pokazali nam uczniowie klas 4a, 5 i 8, a za choreografię i piękne stroje odpowiedzialna była Pani Elżbieta Świtała. Nad przebiegiem uroczystości czuwał Ksiądz Proboszcz Zdzisław Bogdanik.

            Bardzo dziękujemy

            Po wspólnym odśpiewaniu kolęd wszyscy udali się do szkoły, gdzie zasiedliśmy do wspólnej szkolnej Wigilii. Czytanie Pisma św. i modlitwę odprawił Ksiądz Proboszcz a następnie Pani Dyrektor wraz z Wiceprzewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Kariną Potaczek złożyły wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia. Wszyscy łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia a następnie zasiedli do spożycia tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez naszych kucharzy i ciast od Rady Rodziców. Dziękujemy

        • KONKURSY PRZEDMIOTOWE
          • KONKURSY PRZEDMIOTOWE

          • W tym roku w naszej szkole odbyły się etapy szkolne Małopolskich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Do kolejnych, rejonowych etapów konkursów przeszli następujący uczniowie:

            Oliwia Cichańska, Lena Cichórz i Zofia Cichańska z Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego - nauczyciel mgr Aleksandra Augustyn,

            Wiktor Rapacz i Damian Mrózek z Małopolskiego Konkursu Matematycznego - nauczyciele mgr Urszula Kapturkiewicz I mgr Elżbieta Świtała,

            Julia Czech z Małopolskiego Konkursu Biologicznego - nauczyciel mgr Wanda Smaciarz,

            Wiktor Rapacz z Małopolskiego Konkursu Chemicznego - nauczyciel mgr Wanda Smaciarz.

            Brawa dla wszystkich uczestników i ich nauczycieli

            W grudniu odbyły się etapy rejonowe konkursów, czekamy na wyniki i trzymamy kciuki, aby wszyscy dostali się do finałów.

        • WYCIECZKA Z MIKOŁAJEM
          • WYCIECZKA Z MIKOŁAJEM

          • W mikołajkowym czasie uczniowie klasy 1b wybrali się na wycieczkę do Teatru Rabcio w Rabce-Zdroju, aby obejrzeć spektakl pt. „Będzie śnieg” Podróż odbyła się autokarem prowadzonym przez pana Szczepana, który – ku wielkiej radości dzieci – był przebrany za Świętego Mikołaja Już od samego początku wyjazdu panowała radosna, świąteczna atmosfera.

            Po przyjeździe do teatru uczniowie zajęli miejsca na widowni i z zainteresowaniem oczekiwali na rozpoczęcie przedstawienia. Spektakl „Będzie śnieg" był barwny, pełen humoru i ciepłaOpowiadał o zimie, śniegu oraz sile marzeń. Dzieci z dużym zaangażowaniem śledziły losy bohaterów, żywo reagując na zabawne i wzruszające momenty. Przedstawienie zachwyciło ciekawą fabułą, muzyką oraz piękną scenografią.

            Po zakończeniu spektaklu uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami i zrobili pamiątkowe zdjęcia. Droga powrotna również upłynęła w miłej atmosferze, a obecność „Mikołaja” sprawiła dzieciom wiele radości

            Wyjazd do Teatru Rabcio był dla uczniów klasy 1b wspaniałym przeżyciem, okazją do kontaktu z kulturą oraz integracji zespołu klasowego. Wszyscy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

            Opiekunkami naszych uczniów była pani pedagog mgr Anna Grzybowska-Lis i wychowawczyni mgr Małgorzata Kielusiak.

        • ŚWIĄTECZNE STROIKI
          • ŚWIĄTECZNE STROIKI

          • Jak co roku świetlica szkolna zorganizowała konkurs na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy. Do konkursu przystąpiło kilkunastu uczniów naszej szkoły. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych : uczniowie klas I- IV oraz klas V – VIII. Wszystkie stroiki były bardzo ładne, każdy posiadał swój indywidualny charakter. W swoich pracach uczniowie wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą. W dniu 18 grudnia komisja w składzie : mgr Beata Gniecka, mgr Agnieszka Rataj oraz mgr Aleksandra Świerz - Zapała po burzliwych obradach - było to bardzo trudne zadanie gdyż wszystkie prace są wyjątkowe – wyłoniła zwycięzców Konkursu.

            Wyniki klas I-IV :

            I miejsce – Karol Grzyb klasa IVb

            II miejsce – Nina Kołodziejczyk klasa Ib

            III miejsce - Patrycja Popielska klasa IV b

            Wyróżnienie :

            Jakub Cichorz klasa III

            Filip Trojak klasa IIb

            Wyniki klas V - VIII:

            I miejsce – Milena Niedośpiał klasa VI

            II miejsce – Dawid Grzyb klasa VII a

            III miejsce - Nikola Cichorz klasa VI

            Wyróżnienie :

            Karol Kołodziejczyk klasa VI

            Oliwia Grabka klasa V

            Emilka Kurek klasa VI

            Wręczenie nagród nastąpi w styczniu po powrocie z przerwy świątecznej.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom i składamy serdeczne podziękowania za udział oraz poświęcony czas na wykonanie pięknych stroików.

            Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Świetlicę szkolną.

            Organizatorzy: mgr Urszula Kapturkiewicz, mgr Oksana Oleksandrova

        • POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ SOBIE
          • POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ SOBIE

          • R.W. Emerson

            Do połowy grudnia w naszej szkole miała miejsce zbiórka artykułów plastycznych, środków czystości, ubrań i upominków dla dzieci z Domu Dziecka w Rabce-Zdroju. Zbiorkę zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu, na czele z Małgosią Lasak uczennicą klasy VIII, która była główną inicjatorką tej akcji

            Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc i złożone podarunki , które zostały przekazane w dniu 18.12.2025 dzieciom przez Wolontariuszy naszej szkoły

            Nasi uczniowie odwiedzili dziś także Dom Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej, gdzie przekazali seniorom świąteczne życzenia oraz piękne, ręcznie wykonane kartki.

            Brawo dla Gosi za wspaniały pomysł oraz dla naszych Wolontariuszy Julki, Kuby i Maksa za tę piękną inicjatywę

            Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu i koordynatorka akcji - Pedagog szkolna mgr Anna Grzybowska-Lis

        • LODOWISKO
          • LODOWISKO

          • Informujemy, że uczniowie Gminy Niedźwiedź mogą korzystać z krytego lodowiska w Mszanie Dolnej w promocyjnej cenie:

            Wstęp: 1 zł

            Warunek: okazanie ważnej legitymacji szkolnej

            Kiedy: poniedziałek – piątek

            Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek 14.00-21.00

            Z oferty mogą korzystać również dzieci przedszkolne za okazaniem imiennego potwierdzenia uczęszczania do przedszkola.

            Promocja obowiązuję tylko i wyłacznie w dni nauki szkolnej oraz w czasie ferii zimowych.

            Zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnego spędzania czasu i dobrej zabawy na lodzie!

        • POCIĄG DO KSIĄŻEK - PASOWANIE NOWYCH CZYTELNIKÓW W "STACJI LITERKOWO"
          • POCIĄG DO KSIĄŻEK - PASOWANIE NOWYCH CZYTELNIKÓW W "STACJI LITERKOWO"

          • Dnia 12.12.2025r. odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klas pierwszych na Czytelników Biblioteki szkolnej

            Uroczystość była wyjątkowa i pełna niespodzianek. Rozpoczęliśmy od rozmowy o budowie książki – omówiliśmy jej elementy. Dzieci odnajdowały poszczególne elementy książki we własnych książeczkach przyniesionych z domu.

            Następnie, prowadzeni przez Konduktorkę - Panią Bibliotekarkę Kasię, pierwszoklasiści wyruszyli „pociągiem” w podróż do Stacji Literkowo, która znajdowała się w Bibliotece szkolnej

            Podczas przystanków rozwiązywali różne zagadki i zadania. Po wykonaniu każdego z nich odczytywana była wskazówka, która prowadziła do kolejnej stacji

            Po dotarciu do ostatniej stacji- "Stacji Literkowo", dzieci odgadywały zagadki, zapoznały się z regulaminem biblioteki szkolnej i prośbami książki, jak należy o nią dbać.

            Po złożeniu uroczystej przysięgi, zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.

            Nasi nowi czytelnicy na pamiątkę tego dnia otrzymali książeczki z baśniami i zakładki do książek.

            To był wyjątkowy i pełen wrażeń dzień, który wprowadził pierwszoklasistów w świat książek i czytania

            Organizatorką tego wyjątkowego dnia była Bibliotekarz szkolna, a w tym dniu Konduktor w pociągu do książek - Pani mgr Katarzyna Wietrzyk. Dziękujemy!

        • MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA
          • MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA

          • W ubiegłym tygodniu klasy IVb i V wybrały się na wycieczkę mikołajkową do Krakowa. Najpierw odwiedziliśmy Podziemia Rynku Głównego w Krakowie, gdzie poznaliśmy historie o dawnym mieście - jego mieszkańcach i ich życiu. Następnie wybraliśmy się do Go Jumpu, gdzie spędziliśmy na zabawie w dwóch strefach popołudnie. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu Opiekunowie: mgr Aleksandra Świerz - Zapała, mgr Elżbieta Świtała, mgr Beata Gniecka.

        • ŚWIĄTECZNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
          • ŚWIĄTECZNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

          • W dniu 5.12.2025r. odbyły się w naszej szkole warsztaty artystyczne dla uczniów klas 1–3 . Dzieci odwzorowywały na tekstylnych torebkach przygotowane wcześniej motywy świąteczne, najpierw obrysowując je czarnymi pisakami, a następnie starannie nanosząc kolorowe farby. Pracowały z dużą dokładnością i zaangażowaniem, a każda torba zyskała indywidualny, niepowtarzalny charakter. Uczniowie świetnie się przy tym bawili i byli dumni z efektów – powstały barwne, własnoręcznie wykonane projekty, które mogą posłużyć choćby jako wyjątkowe torby na zakupy.

            Koordynatorką warsztatów była pani mgr Iwona Haras.

        • XV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
          • XV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

          • Jak co roku, nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przebiegał on nie tylko pod dyktando rozwiązywania zadań matematycznych ale także pod kątem twórczości literackiej związanej z tabliczką mnożenia.

            Konkurs literacki przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych : I - to uczniowie klas III-V,

            a II – to uczniowie klas VI – VIII.

            Wyniki konkursu literackiego:

            Kategoria I :

            I miejsce : Kacper Franczak kl. IV A

            II miejsce : Bianka Pyrz kl. V

            III miejsce : Emilia Porębska kl. IV B

            Wyróżnienie : Karol Grzyb kl. IV A

            Kategoria II :

            I miejsce : Wiktor Rapacz kl. VIII

            II miejsce : Amadeusz Dudzik kl. VI

            III miejsce : Małgorzata Wojtyczka kl. VI

            III miejsce : Sylwester Liberda kl. VIII

            Brawa dla matematycznych literatów

            Dodatkowym elementem tego dnia był konkurs na Arcymistrza Tabliczki Mnożenia w roku szkolnym 2025/2026

            Każda klasa III- VIII, w ramach wewnątrzklasowego konkursu wyłoniła swojego Mistrza, który reprezentował swoją klasę w konkursie szkolnym. Uczniowie musieli rozwiązać , bezbłędnie i jak najszybciej, szereg zadań związanych z tabliczką mnożenia.

            Arcymistrzem w grupie uczniów z klas III – V został uczeń klasy III – Denisiy Rozow

            Arcymistrzynią klasach VI – VIII została uczennica klasy VIII – Zofia Cichańska.

            Brawo

            W dniu akcji uczniowie klasy III i VI wcielili się w rolę egzaminatorów, tworząc dwie komisje, które przeprowadzały egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczestnicy losowali pytania, a każda osoba, która poprawnie odpowiedziała na 5 przykładów, otrzymywała nie tylko certyfikat „Eksperta Tabliczki Mnożenia” ale także słodki upominek Do rywalizacji stanęli nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice, co dodatkowo uatrakcyjniło wydarzenie.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dali przykład aktywnego uczestnictwa w takiej formie pokazania, że matematyka może być także świetną zabawą.

            Koordynatorami XV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole były mgr Urszula Kapturkiewicz i mgr Anna Czech.

        • OGÓLNOPOLSKI SUKCES NASZEJ DRUŻYNY MŁODYCH LEKKOATLETÓW
          • OGÓLNOPOLSKI SUKCES NASZEJ DRUŻYNY MŁODYCH LEKKOATLETÓW

          • Po wygranym Finale Wojewódzkim turnieju "Lekkoatletyka z orlika", nasi uczniowie uzyskali awans do etapu ogólnopolskiego. We wtorek 2 grudnia cała drużyna udała się na dwudniowe zawody lekkoatletyczne do Gliwic z noclegiem w hotelu w Dąbrowie Górniczej. Po przyjeździe było zawatwrowanie w pokojach, kolacja i wspólna analiza konkurencji które miały odbyć się następnego dnia. Na drugi dzień po śniadaniu udaliśmy się do Gliwic do PreZero Arena Gliwice na Finał Ogólnopolski w turnieju ,, Lekkoatletyka z orlika".

            W zawodach królowały konkurencje rzutne, skoczne, biegowe, siłowe oraz sztafetowe. Po 8 konkurencjach na 9 przy 16 zespołach zajmowaliśmy UWAGA 1 miejsce

            Lecz jak to w sporcie bywa, gra się do końca i ostatecznie, po ostatniej 9 konkurencji zdobywamy 4 miejsce

            Dla przypomnienia - 4 miejsce w Polsce

            Ogólnie we wszystkich etapach(lokalny, regionalny, wojewódzki i ogólnopolski) odbyło sie w sumie 23 konkurencje, które wymagały dużego skupienia , koncentracji i przygotowania).

            Na twarzach naszych uczniów pojawiły sie łzy , rozpacz i narzekania, że nie udało sie zdobyć mistrzostwa. Jednak po czasie zrozumieją jak wielkim sukcesem jest byc 4 drużyną w kraju. Za nami duże miasta : Kraków, Wrocław, Rzeszów, Tarnów, Chorzów i wiele innych a przed nimi mała Poręba ale 3 grudnia w Gliwicach wiele szkół przekonało sie o naszym góralskim charakterze !

            Gratulowała nam sukcesu sama śmietanka Polskiej lekkoatletyki bo takie nazwiska jak : Paweł Fajdek, Marek Plawgo , Anna Jesień, Sofia Ennaoui, Justyna Święty- Ersetic, Monika Pyrek, Piotr Lisek, Kamila Lićwinko, Iga Baumgart, Tomasz Majewski czy Wojciech Nowicki przedstawiać nie trzeba! Koszulka z podpisami wielkich gwiazd polskiej lekkoatletyki ze specjalną dedykacją dla naszej szkoły zostanie oprawiona i na zawsze zostanie piękną pamiątką po tym wydarzeniu.

            Dużo nagród rzeczowych od organizatorów dla dzieci(stroje, plecaki, gadżety, bilety do Energylandii i vouchery do Decathlona)poprawiło humory a na puste brzuszki nic nie jest lepsze jak kolacja w restauracji ,,pod dwoma złotymi łukami" którą ufundowała Rada Rodziców.

            Brawa i gratulacje dla dzieci za wyniki i wzorowe zachowanie w każdym miejscu i sytuacji

            Podziekowania dla Rady Rodziców, Dyrekcji i wychowawców, organizatorów, koordynatora Wojewódzkiego , Pana przewoźnika firma Robinson Travel, Pani trener Anii(opieka , mobilizacja i dobre slowo, Panu kierowcy Piotrowi (bezpieczna jazda i ładne zdjęcia), Panu Marianowi Zemburze ( pomoc w przygotowaniach) .

            Skład naszej drużyny:

            Olszewska Wiktoria

            Nowak Amelia

            Kowalczyk Nadia

            Jarosz Eliza

            Domagała Zuzanna

            Potaczek Patryk

            Cebula Szymon

            Stąpór Jakub

            Szczypta Jakub

            Franczak Kacper

            Skarżyński Dawid

            Sowa Fabian

            Stróżak Grzegorz

            Halama Antoni

            Rusnak Miłosz

            Nauczyciel: mgr Ireneusz Potaczek

            Serdeczne podziękowania dla Drużyny i Pana Ireneusza za wkład pracy włożony w przygotowania, ogromne gratulacje osiągniętego wyniku i życzenia dalszej tak wspaniałej pracy i sukcesów

        • PRÓBNA EWAKUACJA
          • PRÓBNA EWAKUACJA

          • W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się ćwiczenia z ewakuacji szkoły w razie pożaru lub innych zagrożeń. Z racji pogody wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły - łącznie 230 osób, w przeciągu 1,5 minuty zebrali się tym razem nie na boisku szkolnym, lecz na sali gimnastycznej. Został odłączony prąd i gaz. Próbną ewakuację nadzorowali Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej i ocenili nasze działanie bardzo dobrze. To bardzo ważne, by wiedzieć, jak zachować się w chwili zagrożenia. Dziękujemy

        • MISTRZOSTWO MAŁOPOLSKI NASZYCH UCZNIÓW
          • MISTRZOSTWO MAŁOPOLSKI NASZYCH UCZNIÓW

          • Już poraz drugi w tym roku, na hali sportowej w naszej szkole odbyły sie zawody rangi wojewódzkiej.

            21 listopada 2025r., w Finale Województwa Małopolskiego turnieju ,, Lekkoatletyka z orlika" udział wzięło 5 najlepszych w Małopolsce szkół, w tym nasza drużyna jako gospodarz zawodów.

            Po 6 konkurencjach (rzutnych,skocznych i szybkościowych), nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni. Wygrali 5 na 6 możliwych konkurencji, zdobywając tytuł Mistrza Małopolski, tym samym zdobywając awans na zawody ogólnopolskie

            Odbędą się one 3 grudnia w Gliwicach.

            Na Finale wojewódzkim Szkołę w Porębie Wielkiej reprezentowali następujący uczniowe:

            Olszewska Wiktoria

            Jarosz Eliza

            Kowalczyk Nadia

            Domagała Zuzanna

            Nowak Amelia

            Rusnak Zofia

            Potaczek Patryk

            Cebula Szymon

            Stąpór Jakub

            Szczypta Jakub

            Skarżyński Dawid

            Franczak Kacper

            Sowa Fabian

            Halama Antoni

            Stróżak Grzegorz

            Rusnak Miłosz

            Nowak Antoni

            Opiekun i nauczyciel: mgr Ireneusz Potaczek oraz jak zawsze pomocny mgr Marian Zembura.

        • ZABAWA ANDRZEJKOWA
          • ZABAWA ANDRZEJKOWA

          • 26.11.2025r., po zakończeniu Święta Szkoły dzieci bawiły się na zabawie andrzejkowej. Oprócz zabawy tanecznej każda klasa miała możliwość zaprezentowania wróżby andrzejkowej, a uczennice z Samorządu Uczniowskiego zaproponowały rytmiczne układy taneczne, przy których wszyscy fajnie się bawili. Niektórzy uczniowie przebrani byli w stroje bohaterów ze świata magii i baśni.

            Organizatorki zabawy mgr Katarzyna Chryc i mgr Aleksandra Świerz-Zapała.

        • ŚWIĘTO SZKOŁY 2025
          • ŚWIĘTO SZKOŁY 2025

          • W dniu 26 listopada 2025r. odbyło się Święto Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej. W tym roku obchodzimy 150. rocznicę urodzin naszego Patrona, więc było bardzo uroczyście. Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą św., a następnie kontynuowane były w szkole. Samorząd Uczniowski złożył wiązankę i zapalone znicze pod obeliskiem Władysława Orkana przed szkołą. Na sali gimnastycznej odbywały się dalsze uroczystości w obecności Gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. A byli to: Radni Powiatu limanowskiego Jadwiga Cichańska i Grzegorz Wójcik, Wójt Gminy Niedźwiedź Rafał Rusnak i Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Wielowski, Janusz Potaczek były wieloletni Wójt Gminy, Wiceprzewodniczący Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Feliks Piwowar, Tadeusz Cichański- Sołtys Poręby Wielkiej, Hubert Rapciak Prezez Związku Podhalan w Niedźwiedziu wraz z zespołem, były Dyrektor szkoły Andrzej Ślazyk, emerytowani nauczyciele i Pracownicy Szkoły, Przewodniczącą Rady Rodziców Katarzyna Napora oraz rodzice uczniów.

            Dodatkową uroczystą chwilą podczas tegorocznego Święta szkoły było wręczenie naszemu nauczycielowi Ireneuszowi Potaczkowi Odznaki za Zasługi dla Sportu, która została mu przyznana przez Ministra Sportu i Turystyki. Odznakę wręczył Wicedyrektor MOS w Limanowej -Feliks Piwowar wraz z Wójtem Rafałem Rusnakiem. Wszyscy odśpiewali uroczyste "Sto lat" na cześć odznaczonego Pana Irka. Zaproszeni goście zabierali głos składając życzenia z okazji Święta szkoły i sukcesu naszego nauczyciela. Część artystyczna ukazująca lekcję w szkole w 1884r, gdy do Jednoodziałowej szkoły w Porębie Wielkiej uczęszczał Franciszek Smaciarz - późniejszy poeta, pisarz i wielki artysta Władysław Orkan, wzbudziła wielkie brawa. Pokazano także kalendarium szkoły, założonej w Porębie Wielkiej w 1882 roku. Na zakończenie wniesiono tort dla Orkana. Część artystyczną tegorocznego Święta szkoły przygotowały mgr Beata Gniecka, mgr Aleksandra Augustyn, mgr Elżbieta Świtała i mgr Katarzyna Wietrzyk a aktorami byli uczniowie z klasy 7a i 8.

            Po występach nadszedł czas na degustację smakołyków przygotowanych przez nasze wspaniałe Mamy z Rady Rodziców. Serdecznie dziękujemy!

            Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania dla przybyłych Gości, dla Rady Rodziców, dla Grona Pedagogicznego, Pracowników i Uczniów za tak piękne obchody szkolnego Święta a dla kochanej Magdy, naszej byłej uczennicy a obecnie Mamy z Rady Rodziców - za piękne zdjęcia

            Zdjęcia: Magdalena Tram-Nawara

            Więcej zdjęć !

        • GMINNY KONKURS ORKANOWSKI
          • GMINNY KONKURS ORKANOWSKI

          • W dniu 19 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie wiedzy o życiu i twórczości Władysława Orkana. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Niedźwiedziu, obchodząca w tym roku Jubileusz 150-lecia.

            Nasza uczennica kl. 7b, Amelia Szczypta, zajęła 3 miejsce.

            Udział w konkursie wzięli jeszcze uczniowie, którzy otrzymali dyplomy za udział: Monika Zapała z klasy 7 i Jakub Pustelnik z klasy 5.

            Gratulujemy uczniom i zachęcamy do dalszego poznawania twórczości Patrona naszej szkoły

            Opiekun: mgr Agnieszka Rataj

        • NASI MALI MISTRZOWIE
          • NASI MALI MISTRZOWIE

          • 18 listopada na hali w Kamienicy odbyly sie zawody dla najmłodszych uczniów z rocznika 2016-2017 - "Małych Mistrz".

            12 konkurencji sprawnościowych i 12 drużyn.

            Nasi reprezentacji blisko podium lecz ostatecznie zajmujemy 6 lokatę.

            Ale to nie miejsce jest najważniejsze w przypadku dzieci w tym wieku tylko udział i dobra zabawa .

            Naszą szkołę reprezentowali :

            Olszewska Wiktoria

            Kowalczyk Nadia

            Jarosz Eliza

            Domagała Zuzanna

            Rusnak Zofia

            Rusnak Miłosz

            Sowa Fabian

            Stróżak Grzegorz

            Halama Antoni

            Cichorz Jakub

            Nauczyciele i opiekunowie : Ireneusz Potaczek oraz Marian Zembura.

        • PIERWSZA POMOC ZE STRAŻAKAMI
          • PIERWSZA POMOC ZE STRAŻAKAMI

          • W dniu 17 listopada do naszej szkoły zawitali Strażacy-ratownicy z OSP Niedźwiedź i przeprowadzili szkolenie na temat udzielania pierwszej pomocy w dwóch grupach wiekowych.

            Uczniowie klas 1–3 poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, w tym wzywanie pomocy i układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Strażacy opowiedzieli także o znaczeniu czujek dymu w domu oraz zachęcali do ich montażu, pokazując, jak mogą uratować życie. Zajęcia miały formę pokazów i krótkich ćwiczeń praktycznych, co wzbudziło duże zaangażowanie najmłodszych.

            Z kolei uczniowie klas 4–5 wzięli udział w rozszerzonych zajęciach z pierwszej pomocy. Podczas spotkania omówiono zasady oceny stanu poszkodowanego, podstawowe czynności ratujące życie oraz prawidłowe użycie numerów alarmowych. Strażacy przedstawili również działanie czujek dymu, podkreślając ich rolę w zapobieganiu pożarom i ochronie domowników. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i ćwiczenia wybranych umiejętności w praktyce. Szkolenie było super, z pewnością pozostanie dzieciom na długo w pamięci

            Serdecznie dziękujemy Naczelnikowi OSP w Niedźwiedziu Markowi Pałce oraz Druhom Kacprowi Antoszowi i Wiesławowi Kaciczakowi za przeszkolenie naszych uczniów oraz za przekazanie tych ważnych treści w sposób interesujący i adekwatny do wieku uczniów

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej
      • tel./fax (018) 33-17-012
      • Szkoła Podstawowa
        im. Władysława Orkana
        w Porębie Wielkiej
        34-735 Niedźwiedź,
        woj. małopolskie, powiat limanowski

        Adres do e-Doręczeń:
        AE:PL-19229-78758-SUFSV-29
        Poland
    • Logowanie

  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 49442