Aktualności

        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • Dzisiejszy dzień w naszej szkole był bardzo uroczysty, gdyż świętowaliśmy podwójnie. Pierwszoklasiści złożyli Ślubowanie i zostali pasowani na uczniów, odbyła się także Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pierwszoklasiści wraz z Panią Wychowawczynią mgr Małgorzatą Kielusiak zaprezentowali swoje wiadomości, umiejętności i talenty potwierdzające ich gotowość do zostania uczniami. Nie zapomnieli o podziękowaniu dla obecnej na uroczystości wraz z przedszkolakami Pani Gosi Drab - Wychowawczyni z Przedszkola.

            W obecności pocztu sztandarowego, dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz kolegów i koleżanek, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Kolejno, zgodnie z tradycją szkoły, ołówkiem, który pasował już wiele pokoleń uczniów naszej szkoły, zostali przez Panią Dyrektor mgr Agnieszkę Sasal pasowani na uczniów. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy Dyplom. Serdecznie dziękujemy rodzicom za obecność i pomoc w przygotowaniu tak ważnej w życiu ucznia uroczystości, natomiast pierwszoklasistom życzymy powodzenia i samych dobrych dni w szkole

            Samorząd uczniowski przygotował podziękowania i życzenia "na wesoło" dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, także w stylu hip-hop. Krótki recital dał nam też nasz uzdolniony akordeonista Wiktor, a następnie uczniowie wręczyli wszystkim nauczycielom i pracownikom kreatywne, samodzielnie wykonane upominki. Dziękujemy

            Pani Dyrektor Agnieszka Sasal złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom podziękowania za ich pracę oraz życzenia, odczytała życzenia nadesłane przez Poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś, a następnie wręczyła nauczycielom i pracownikom Nagrody Dyrektora oraz pamiątkowe kubki z przesłaniem: "Dziękujemy za Twoją pracę"

        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • 𝒁 𝒐𝒌𝒂𝒛𝒋𝒊 𝑫𝒏𝒊𝒂 𝑬𝒅𝒖𝒌𝒂𝒄𝒋𝒊 𝑵𝒂𝒓𝒐𝒅𝒐𝒘𝒆𝒋

            składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Pracownikom Oświaty,

            a w szczególności Nauczycielom, Wychowawcom i Pedagogom.

            Dziękujemy za codzienny trud, cierpliwość i zaangażowanie,

            za mądrość i serce, które wkładacie w wychowanie i kształcenie młodego pokolenia.

            Życzymy nieustającej satysfakcji z pracy,

            wytrwałości w pokonywaniu codziennych wyzwań,

            a także wdzięczności i szacunku od uczniów oraz całej społeczności.

            Niech każdy dzień przynosi radość, poczucie spełnienia

            i wiarę, że Wasza misja ma ogromne znaczenie.

        • SUKCESY LEKKOATLETYCZNE🏆
          • SUKCESY LEKKOATLETYCZNE🏆

          • Nadszedł czas na ,, Królową sportu" czyli zawody lekkoatletyczne , które 3 października odbyły sie na Stadionie lekkoatletycznym w Mszanie Dolnej .

            Do najlepszych wyników naszych uczniów należą :

            1 miejsce Maja Tram w pchnięciu kulą

            2 miejsce Małgorzata Lasak również w pchnięciu kulą

            2 miejsce Jarosz Tymoteusz w biegu na 1000m

            3 miejsce Szczypta Amelia w skoku w dal

            5 miejsce Bajak Maciej w pchnięciu kulą

            5 miejsce Cichórz Lena w skoku w dal

            6 miejsce Jania Zuzanna w biegu na 100m

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Tram Maja, Lasak Małgorzata, Cichańska Zofia, Jania Zuzanna, Szczypta Amelia, Szywała Alicja, Halama Oliwia, Zapała Ismena, Cichórz Lena, Jarosz Tymoteusz, Pępek Fabian, Kubowicz Mateusz, Rapacz Wiktor, Mrózek Damian, Bajak Maciej, Wietrzyk Hubert, Kozyra Grzegorz, Zelek Aleksander, Grzyb Dawid, Popielski Jakub

            Nauczyciel : Ireneusz Potaczek

            Wszystkim uczestnikom należą sie brawa i gratulacje

        • IDZIEMY NA GRZYBY!
          • IDZIEMY NA GRZYBY!

          • Uczniowie klasy trzeciej zgłębiali tajniki grzybobrania. Poznawali budowę grzyba, uczyli się rozróżniać jadalne od niejadalnych, dowiadywali się o sposobach ich przechowywania i przetwarzania. Efektem ich nauki są wspaniałe plakaty, albumy i lapbooki zawierające rysunki, opisy, ciekawostki, a nawet przysłowia związane z grzybami. Ciekawa lekcja przyrody na długo zostanie im w pamięci. Piękne prace młodych grzybiarzy wyeksponowane zostały na holu szkolnym przy wejściu do szkoły

            Zachęcamy do oglądania i poznania wielu ciekawostek o grzybach

            Wychowawca mgr Anna Czech

        • SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2025/2026
          • SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2025/2026

          • W ubiegłym tygodniu odbyły się w naszej szkole wybory Opiekuna Samorządu Uczniowskiego a wczoraj odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

            Na dzisiejszym apelu ogłoszono wyniki wyborów:

            Opiekunem Samorządu została Pani Aleksandra Świerz-Zapała

            Przewodniczącą Samorządu została Maja Tram

            Wiceprzewodniczącą Samorządu została Karina Potaczek

            Skarbniczką Samorządu została Julita Spyrka

            Brawa i Gratulacje dla nowowybranych władz samorządowych szkoły, życzymy owocnej pracy i realizacji wielu ciekawych inicjatyw

            Dziękujemy wszystkim kandydatom za dobrą kampanię "fair play".

        • STOP PRZEMOCY⛔️STOP HEJTOWI⛔️
          • STOP PRZEMOCY⛔️STOP HEJTOWI⛔️

          • Uczniowie klasy 8 wzięli udział w zajęciach z wiedzy o społeczeństwie poświęconych tematowi przeciwdziałania przemocy i mowie nienawiści. Podczas lekcji młodzież rozmawiała o różnych formach przemocy – zarówno fizycznej, jak i psychicznej – oraz o tym, jak reagować na hejt w internecie. Uczniowie poznali sposoby wsparcia dla osób doświadczających przemocy oraz instytucje, które niosą pomoc. Uczniowie brali aktywny udział i podsumowali zajęcia wykonując plakaty, które znajdą się na gazetce na korytarzu szkolnym. Zajęcia zrealizowane w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Dzieciństwo bez przemocy 2025", miały na celu kształtowanie postawy empatii, odpowiedzialności i szacunku wobec innych.

            Nauczyciel mgr Agnieszka Rataj

        • KOMUNIKAT
          • KOMUNIKAT

          • Informujemy, że poniedziałek 13 października 2025r. jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych.

            Wtorek 14 października - Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie klas pierwszych. Zajęcia według harmonogramu przesłanego Rodzicom poprzez dziennik.

            Z poważaniem

            Dyrekcja szkoły.

        • KONCERT I WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
          • KONCERT I WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

          • 1 października 2025 roku uczniowie klas VII i VIII wszystkich szkół podstawowych z Gminy Niedźwiedź uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej, które prowadził raper Roman Bosski, lider i założyciel „Drużyny Mistrzów”. Wydarzenie odbyło się w ramach kampanii „Historia i Tradycja Oręża Polskiego”.

            Artysta w ciekawy sposób połączył tematykę patriotyczną z profilaktyką. Zwrócił uwagę młodzieży na niebezpieczeństwo uzależnień – nie tylko od alkoholu, środków psychoaktywnych, narkotyków i ich wpływu na organizm człowieka ale także od telefonu i socialmediów, które pochłaniają coraz więcej naszego czasu a używane w sposób nieodpowiedni niszczą relacje międzyludzkie. Podkreślał zbawienną rolę sportu i ruchu na świeżym powietrzu oraz zdrowego odżywiania się i rozwijania swoich pasji. Artysta dzielił się swoimi doświadczeniami, historiami z życia oraz kulisami pracy artysty i youtubera. Roman zaprezentował liczne utwory ze swojego repertuaru, m.in. nakręcony w górach utwór "Górska siła". Opowiedział także niezwykłą historię gen. Gryfa – stawiając jego niezłomność jako przykład dla młodych ludzi.

            Wspomniał również o tysiącletniej rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego, która przypada w 2025 roku, podkreślając jej znaczenie dla polskiej historii i tradycji narodowej.

            Spotkanie okazało się wyjątkową lekcją historii, życia i profilaktyki a treści przekazane przez Romana Bosskiego z pewnością trafiły do młodych ludzi. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie byli zachwyceni tą formą zajęć.

            Inicjatorami i organizatorami wydarzenia byli Dyrektor szkoły mgr Agnieszka Sasal oraz mgr Ireneusz Potaczek.

            Wielkie Podziękowania dla Bosski Roman FIRMA za wspaniale spędzony razem czas w atmosferze otwartości i wzajemnego szacunku, który dał nam autentyczny przekaz profilaktyczny i motywacyjny

            Składamy serdeczne Podziękowania Dyrektorowi i Pracownikom Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej za możliwość zorganizowania warsztatów w pięknej sali widowiskowej Kina Luboń 2.0

        • TYDZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY RÓWIEŚNICZEJ
          • TYDZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY RÓWIEŚNICZEJ

          • W naszej szkole w ramach akcji "Tydzień przeciwdziałania przemocy rówieśniczej" przeprowadzone zostały następujące działania profilaktyczne:

            Gazetka informacyjno -edukacyjna.

            W centralnym miejscu szkoły została przygotowana gazetka poświęcona tematyce przemocy rówieśniczej. Znalazły się na niej m.in. definicje różnych form przemocy, sposoby reagowania na niepożądane zachowania, a także dane kontaktowe do instytucji, które oferują pomoc dzieciom i młodzieży w trudnych sytuacjach.

            Zajęcia warsztatowe z psychologiem i pedagogami szkolnymi. We wszystkich klasach I–VIII przeprowadzono zajęcia profilaktyczne, podczas których uczniowie omawiali różne formy przemocy rówieśniczej – fizyczną, werbalną, emocjonalną oraz cyberprzemoc. W trakcie warsztatów uczniowie analizowali sytuacje problemowe, uczyli się rozpoznawać niepokojące zachowania oraz poznawali sposoby reagowania i szukania pomocy.

            Pogadanki wychowawcze.

            Podczas zajęć z wychowawcą nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat przeciwdziałania przemocy oraz budowania pozytywnych relacji rówieśniczych. Wychowawcy korzystali ze scenariuszy i materiałów rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

            Akcję w szkole przeprowadził zespół Pedagogów i Psycholog szkolny.

        • WARSZTATY GWAROWE "STRÓJ ZAGÓRZAŃSKI"
          • WARSZTATY GWAROWE "STRÓJ ZAGÓRZAŃSKI"

          • W dniu 24 września 2025r.

            w naszej szkole odbyły się warsztaty gwarowe poświęcone strojowi zagórzańskiemu w ramach projektu pt. „JAK TO SIĘ U NOS DOWNIYJ GODAŁO” – LEKCJE GWAROWE DLA DZIECI.

            Projekt realizowany w ramach programu grantowego FOLK(OD)NOWA, prowadzonego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

            W zajęciach wzięły udział klasy 2, 4 i 7, a całe wydarzenie trwało trzy godziny lekcyjne.

            Podczas warsztatów pani prowadząca zaprezentowała tradycyjny strój zagórzański damski i męski. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć elementy ubioru, dowiedzieć się wielu ciekawostek o ich pochodzeniu i znaczeniu a także poznać ich gwarowe nazwy.

            Zajęcia prowadziła mieszkanka Koniny Pani Agata Krzysztofiak.

            Dziękujemy Pani Agacie za ciekawe zajęcia

            Podziękowania dla Prezesa Gorczański Oddział Związku Podhalan im. Władysława Orkana w gm. Niedźwiedź Huberta Rapciaka za pozyskanie środków na tak ważne zajęcia służące kultywowaniu tradycji wśród dzieci i młodzieży

            Szkolny organizator zajęć mgr Agnieszka Rataj.

        • SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
          • SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

          • W środę, 23 września nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu limanowskiego w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii Igrzysk Dzieci( klasy 4-6) oraz Igrzysk Młodzieży (klasy 7-8), rozegranych w Mszanie Górnej. Zarówno drużyny młodszych chłopców ( Igrzyska Dzieci) jak i chłopców starszych ( Igrzyska Młodzieży)wywalczyły III miejsce, co jest ogromnym sukcesem

            Również bardzo dobrze, lecz na dalszych miejscach zaprezentowały sie nasze drużyny dziewcząt w kategoriach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży.

            Drużyny dziewcząt:

            Igrzyska Dzieci (klasy 4-6):

            Bielak Martyna, Domagała Zofia, Kacik Gabriela, Potaczek Karina, Jania Zofia, Nowak Amelia, Halama Amelia

            Igrzyska Młodzieży ( klasy 7-8):

            Szczypta Amelia, Zapała Monika, Cichańska Zofia, Szywała Alicja, Tram Maja, Jania Zuzanna, Sater Julita

            Drużyny chłopców:

            Igrzyska Dzieci (klasy 4-6): Cebula Szymon, Rusnak Dmytro, Zapała Jakub, Michalczyk Jakub, Woźniak Aleks, Jania Eryk, Potaczek Patryk

            Igrzyska Młodzieży ( klasy 7-8):

            Zelek Aleksander, Kozyra Grzegorz, Halama Wojciech, Mrózek Damian, Wietrzyk Hubert, Jarosz Tymoteusz

            Pierwsze jedne z najtrudniejszych zawodów sportowych za nami!

            Dziękujemy za sportową postawę i godne reprezentowanie szkoły!

            Brawo dla drużyn!

            Opiekun: mgr Potaczek Ireneusz

        • GOŚĆ Z WOT-u NA LECKJI
          • GOŚĆ Z WOT-u NA LECKJI

          • Dziś w naszej szkole gościliśmy Starszego Podoficera Dowództwa 114 Batalionu Lekkiej Piechoty chor. Grzegorza Cichańskiego. Spotkanie odbyło się w ramach zajęć doradztwa zawodowego i skierowane było do uczniów klasy 8.

            Pan chorąży w ciekawy sposób opowiedział o swojej służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej, codziennych obowiązkach żołnierza oraz możliwościach rozwoju zawodowego, jakie daje armia. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda szkolenie wojskowe, jakie umiejętności można zdobyć podczas służby oraz jakie wartości – takie jak odpowiedzialność, dyscyplina czy praca zespołowa – są szczególnie ważne w życiu żołnierza.

            Na zakończenie uczniowie mieli okazję zadać pytania dotyczące zarówno życia codziennego w wojsku, jak i planów związanych z dalszą edukacją oraz wyborem ścieżki zawodowej.

            Takie spotkania są dla młodzieży nie tylko inspiracją, ale i realnym wsparciem w świadomym podejmowaniu decyzji o swojej przyszłości.

        • SPOTKANIE Z POLICJANTEM
          • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

          • W poniedziałek 22.09.2025r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pogadance profilaktycznej na tematy „Bezpieczna droga do domu” oraz „Cyperprzemoc”, którą przeprowadził Dzielnicowy Janusz Krawiec. Uczniowie zostali podzieleni na grupy wiekowe – klasy I-III oraz IV- VIII, tak, by treści mogły być dostosowane odpowiednio do wieku słuchaczy. Podczas godzinnej rozmowy uczniowie wysłuchali informacji na temat bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i do domu. Policjant przedstawił zagrożenia i konsekwencje wynikające z braku przestrzegania przepisów prawa. Poruszył kwestię szybkiej jazdy na hulajnogach i rowerach. W drugiej części pogadanki zostały poruszone kwestie związane z hejtem rówieśniczym, bezpieczeństwem w Internecie oraz cyberprzemocą. Uczniowie w czasie trwania pogadanki zadawali pytania, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi.

            Uczniowie klas I- III otrzymali odblaski, które obiecali zawsze mieć ze sobą w widocznym miejscu. Spotkania zakończyły się rozmową z Panem Januszem oraz pokazaniem wyposażenia policjanta. Serdecznie dziękujemy Panu Dzielnicowemu za poświęcony naszym uczniom czas i przekazanie im tak ważnych informacji.

        • KONKURS "GORCE ORKANA"
          • KONKURS "GORCE ORKANA"

          • Zapraszamy do udziału w konkursie pt. „GORCE ORKANA”, którego celem jest promocja Gminy Niedźwiedź oraz przybliżenie postaciWładysława Orkana.

        • NARODOWE CZYTANIE 2025
          • NARODOWE CZYTANIE 2025

          • W dniu dzisiejszym nasza szkoła dołączyła do tegorocznej edycji Narodowego Czytania, czyli jednej z najważniejszych polskich akcji społecznych, promujących literaturę narodową, która od lat cieszy się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem wśród Polaków. Inicjatywa ta została zapoczątkowana w 2012 roku, odczytaniem fragmentów Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, natomiast tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Jana Kochanowskiego - jednego z najwybitniejszych polskich poetów epoki renesansu.

            Utwory Jana Kochanowskiego czytane były przez zaproszonych na tę uroczystość gości: Wójta Gminy Niedźwiedź – Pana Rafała Rusnaka, Radnego Powiatu Limanowskiego – Pana Grzegorza Wójcika, Radnego Gminy Niedźwiedź – Pana Piotra Kuczaika, wieloletnią Nauczycielkę języka polskiego naszej szkoły – Panią Marię Rataj, Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Katarzynę Naporę, Nauczycielkę języka polskiego – Panią Aleksandrę Augustyn, Nauczycielkę matematyki – Panią Urszulę Kapturkiewicz oraz Uczennice naszej szkoły: Lenę Cichórz i Maję Tram. W postać Jana Kochanowskiego wcielił się Wiktor Rapacz – Uczeń klasy VIII, który zaprezentował najważniejsze wydarzenia z życia poety.

            Dzięki zaangażowaniu naszych gości usłyszeliśmy dzisiaj treny, fraszki i pieśni, które niegdyś napisał polski poeta. Mogliśmy na nowo odkryć bogactwo języka polskiego i zrozumieć, dlaczego Jan Kochanowski był tak ważnym twórcą. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym zacnym Gościom za wzięcie udziału w tej inicjatywie i piękne zaprezentowanie nam utworów Jana Kochanowskiego, którego postać, jego życie i twórczość a przede wszystkim przeczytane dziś utwory pozostaną na długo w naszej pamięci.

            Organizatorki wydarzenia: Bibliotekarz Pani Katarzyna Wietrzyk i Nauczyciel języka polskiego Pani Wicedyrektor Beata Gniecka

        • PODSUMOWANO RYWALIZACJĘ SPORTOWĄ DZIECI I MŁODZIEŻY W POPRZEDNIM ROKU SZKOLNYM
          • PODSUMOWANO RYWALIZACJĘ SPORTOWĄ DZIECI I MŁODZIEŻY W POPRZEDNIM ROKU SZKOLNYM

          • W Starostwie Powiatowym w Limanowej podsumowano rywalizację sportową dzieci i młodzieży szkolnej w roku szkolnym 2024/2025 w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady Młodzieży.

            Starosta Mieczysław Uryga oraz Wojciech Włodarczyk z Zarządu Powiatu Limanowskiego wręczyli nagrody uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dyrektorom i nauczycielom wychowania fizycznego. Podsumowania osiągnięć i wyników sportowych młodzieży z powiatu limanowskiego dokonał Feliks Piwowar – wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego.

            WYNIKI

            Igrzyska Dzieci

            Dziewczęta:

            I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej,

            II miejsce – Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach,

            III miejsce – Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej.

            Chłopcy:

            I miejsce – Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej,

            II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mszanie Dolnej,

            III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej.

            Punktacja końcowa szkół:

            I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej,

            II miejsce – Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej,

            III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mszanie Dolnej.

            Igrzyska Młodzieży Szkolnej

            Dziewczęta:

            I miejsce – Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej,

            II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej,

            III miejsce – Szkoła Podstawowa w Tymbarku.

            Chłopcy:

            I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej,

            II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej,

            III miejsce – Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej.

            Punktacja końcowa szkół:

            I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej,

            II miejsce – Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej,

            III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mszanie Dolnej.

            Licealiada Młodzieży

            Dziewczęta:

            I miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej,

            II miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Limanowej,

            III miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej.

            Chłopcy:

            I miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej,

            II miejsce – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej,

            III miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Limanowej.

            Punktacja końcowa szkół:

            I miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej,

            II miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Limanowej,

            III miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej.

            W roku szkolnym 2024/25 ZPO – MOS PL Limanowa i PSZS Limanowa zorganizował 130 finałów powiatowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady dla dziewcząt i chłopców z udziałem 66 szkół w Igrzyskach Dzieci, 59 szkół w ramach IMS i 7 w ramach Licealiady. Łącznie w zawodach szczebla powiatowego wystartowało po eliminacjach gminnych (w większości dyscyplin) prawie 7 tysięcy uczniów. Nasi reprezentanci startowali z powodzeniem także w półfinałach wojewódzkich wielokrotnie, zdobywając medalowe lokaty.

        • ZAPISY DO ZESPOŁU "ZAGÓRZAŃSKA SIŁA"
          • ZAPISY DO ZESPOŁU "ZAGÓRZAŃSKA SIŁA"

          • Zespół Regionalny „Zagórzańska Siła” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w

            naborze na zajęcia muzyczne, wokalne i taneczne. Naszą misją jest nie tylko kultywowanie

            pięknych tradycji zagórzańskich, lecz także rozwijanie wrażliwości artystycznej, poczucia

            rytmu, pewności siebie oraz umiejętności pracy w grupie.

            Wierzymy, że kontakt z muzyką, tańcem i śpiewem regionalnym pozwala młodym ludziom

            lepiej rozumieć swoje korzenie, a jednocześnie daje im radość, energię i możliwość

            twórczego wyrażania siebie. Zajęcia w zespole to także okazja do nawiązania nowych

            przyjaźni oraz wspólnego przeżywania niezapomnianych chwil na scenie i podczas

            występów.

            Do zespołu zapraszamy wszystkich chętnych uczniów – niezależnie od wcześniejszego

            doświadczenia muzycznego czy tanecznego. Liczy się przede wszystkim otwartość, chęć

            nauki i zamiłowanie do tradycji.

            W ramach działalności zespołu prowadzone są zajęcia:

            • nauki gry na instrumentach (skrzypcach, basach oraz akordeonie),

            • nauki tańca (tj. Polka, Walczyk, Z góry, Krzyzok itp.)

            • nauki gwary i śpiewu

            Razem możemy zadbać o to, aby bogata kultura Zagórzan była wciąż

            żywa i rozwijała się w młodych pokoleniach.

            Zapisy u Pana Huberta Rapciaka

            Zdjęcie: Zagórzańska Siła

        • ZEBRANIE Z RODZICAMI
          • ZEBRANIE Z RODZICAMI

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na pierwsze w tym roku zebranie, które odbędzie się w czwartek 11 września o godz. 15.30

            Plan zebrania:

            - zebranie ogólne na holu górnym, podczas którego podane będą ważne informacje organizacyjne oraz spotkanie z nauczycielem edukacji zdrowotnej.

            -spotkania z wychowawcami w klasach i wybór klasowych Rad Rodziców. Zapraszamy!!!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej
      • tel./fax (018) 33-17-012
      • Szkoła Podstawowa
        im. Władysława Orkana
        w Porębie Wielkiej
        34-735 Niedźwiedź,
        woj. małopolskie, powiat limanowski

        Adres do e-Doręczeń:
        AE:PL-19229-78758-SUFSV-29
        Poland
    • Logowanie

  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 49438