Uczniowie klas 8a , 6b i 5 w dniach 29-30 maja uczestniczyli w dwudniowej wycieczce szkolnej do Wrocławia, podczas której zwiedzili: Panoramę Racławicką, ZOO, Sky Tower, Hydropolis oraz zamek w Mosznej. Dodatkową atrakcją był rejs statkiem po Odrze. Wycieczka była bogata w atrakcje i bardzo udana. Opiekunowie: kierownik Ireneusz Potaczek oraz Agnieszka Rataj i Aleksandra Świerz- Zapała.
Aktualności
WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
SZKOLNY DZIEŃ DZIECKA
"Wszystkie Dzieci nasze są!"
Dziś nasza szkoła była bardzo wesoła i wszyscy dobrze się bawili z okazji Święta wszystkich Dzieci Były wesołe zagadki, konkursy i tańce oraz rozgrywki sportowe. Dzisiejszy posiłek - dzięki naszym Sponsorom- to pyszne kiełbaski z grilla z chlebem. Wszystkie dzieci otrzymywały też słodkie niespodzianki.
Serdecznie dziękujemy Sponsorom: Radzie Rodziców, Zakładowi Mięsnemu "Napora" oraz Piekarni Rusnak
Organizatorami tegorocznego Dnia Dziecka byli: mgr Agnieszka Napora, mgr Elżbieta Świtała i mgr Ireneusz Potaczek. Brawo
DZIEŃ DZIECKA
"Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."
Życzymy Dzieciom radosnego świętowania i wszystkiego najwspanialszego z okazji Dnia Dziecka
SUKCESY LEKKOATLETYCZNE CHŁOPCÓW
Oni znów to zrobili !
Nasi najmłodsi uczniowie klas 3 i 4 po raz drugi z rzędu awansowali na Mistrzostwa Województwa małopolskiwgo w trójboju lekkoatletycznym
Dzięki zwycięstwu w półfinale wojewódzkim, który rozegrany został 28 maja na Stadionie sportowym w Mszanie Dolnej, chłopcy mogą powtórzyć lub osiągnąć lepszy wynik w finale wojewódzkim, który odbędzie się 18 czerwca w Tarnowie.
Zwyciestwo w Trójbóju lekkoatletycznym ( bieg krótki, skok i rzut) to konkurencje techniczne, w które trzeba włożyć dużo pracy na lekcjach i dodatkowych zajęciach. Opłacało się, bo nasza drużyna wygrała bezapelacyjnie i zdecydowanie. Dodatkowo Patryk Potaczek indywidualnie zdobył 1 miejsce a Jakub Stąpór 3 miejsce.
Zwycięstwo drużynowe to zasługa całego składu:
Rusnak Jan
Michalczyk Jakub
Stąpór Jakub
Cebula Szymon
Potaczek Patryk
W tym samym dniu na tym samym poziomie rywalizowali też Czwórboisci . Nasi wicemistrzowie powiatu tym razem zajęli V miejsce co jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę fakt, że w naszej drużynie było kilka kontuzji a na zawodach tej rangi poziom jest bardzo wysoki.
Skład drużyny chłopców:
Kozyra Grzegorz
Wietrzyk Hubert
Zelek Aleksander
Jania Eryk
Woźniak Aleks
Nauczyciel obu drużyn mgr Ireneusz Potaczek
Wielkie brawa dla wszystkich
PIKNIK RODZINNY
Gmina Niedźwiedź zaprasza na Piknik Rodzinny w dniu 31 maja 2025 r. w Parku Podworskim w Porębie Wielkiej.
ZEBRANE DARY DOSTARCZONE ZWIERZAKOM
Uczennica klasy 8a Zuzanna Domańska zainicjowała i przeprowadziła w naszej szkole zbiórkę potrzebnych artykułów dla zwierząt w schronisku. Zebrane dary zostały przez nią i jej Mamę dostarczone do schroniska dla zwierząt w Nowym Sączu. Składamy serdeczne podziękowania Zuzi, wszystkim Darczyńcom i Pani Annie Domańskiej - Mamie Zuzi za okazanie serca i bezinteresowną pomoc potrzebującym zwierzaczkom
Nasza szkoła otrzymała Dyplom Przyjaciela Zwierząt, który należy się wszystkim, którzy wzięli udział w tej pięknej akcji
Dziękujemy
REKRUTACJA 2025/26
Rekrutacja do Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Niedźwiedziu
ZAWODY LEKKOATLETYCZNE
W piątek 23 maja na stadionie KS Turbacz Mszana Dolna, mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych, odbyła sie Drużynowa Liga Lekkoatletyczna w ramach Igrzysk Młodzieży ( rocznik 2010/11).
W klasyfikacji generalnej szkół zarówno dziewczyny oraz chłopcy zajęli 3 miejsce.
Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie:
Wojtyczka Anna
Stąpór Julia
Mrózek Paulina
Rusnak Martyna
Sater Milena
Gawronek Natalia
Kowalcze Katarzyna
Zapała Katarzyna
Rusnak Julia
Zapała Natalia
Indywidualnie wysokie wyniki osiągnęły:
Mrózek Paulina I m w biegu na 1000m
Stąpór Julia I m w biegu na 600m
Rusnak Martyna I m w pchnięciu kulą
Wojtyczka Anna III m w biegu na 100m
Sater Milena III m w biegu na 300m
Drużyna chłopców zaprezentowała się w składzie:
Pierzchała Antoni
Jania Hubert
Cichański Szymon
Cichański Oskar
Domagała Sebastian
Cichorz Piotr
Bielak Jakub
Kurek Kacper
Mysza Michał
Dawiec Kacper
Pępek Fabian
Jarosz Tymoteusz
Rapacz Wiktor
Indywidualne sukcesy to:
Pierzchała Antoni I m w biegu na 1000m
Jania Hubert I m w pchnięciu kulą
Jarosz Tymoteusz II m w biegu na 1000m
Kolejne zawody to 2 rodzaje sztafet :
Sztafeta Olimpijska ( 800m,400m,200m,100m)
Sztafeta 4x100m
Wyniki jakie osiągnęli nasi uczniowie to:
1m w sztafecie olimpijskiej dziewcząt ( Stąpór Julia, Mrózek Paulina, Rusnak Martyna, Wojtyczka Anna)
2m w sztafecie olimpijskiej chłopców( Pierzchała Antoni, Jarosz Tymoteusz, Domagała Sebastian, Cichorz Piotr)
2m w sztafecie 4x100m dziewcząt ( Sater Milena, Gawronek Natalia, Rusnak Martyna, Wojtyczka Anna).
Poraz kolejny należą się wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich
Nauczyciel Ireneusz Potaczek
KREATYWNA PRACOWNIA PLASTYCZNA
W sali 33, gdzie odbywają się lekcje plastyki, można podziwiać stale zmieniającą się wystawę pięknych prac plastycznych naszych uczniów. Prace wykonywane przeróżnymi, czasem zaskakującymi technikami, nawiązują do różnych stylów artystycznych. Zapraszamy do podziwiania.
Opiekun pracowni - nauczyciel plastyki mgr Aleksandra Świerz-Zapała.
MARATON LEKKOATLETYCZNY
We wtorek 21 maja 2025r. na stadionie w Mszanie Dolnej nasi uczniowie przeżyli prawdziwy maraton lekkoatletyczny! W jednym dniu odbył sie Trójbój (rzut, skok i bieg krótki) dziewcząt i chłopców oraz Czwórbój (rzut, skok, bieg krótki, bieg długi) również dziewcząt i chłopców. Do tego doszły dwa rodzaje sztafet : 4x100m a także sztafeta szwedzka w kategorii dziewcząt i chłopców. Wszystko to w ramach Mistrzostw Powiatu limanowskiego Igrzysk Dzieci rocznik 2014/15/16 w trójboju oraz rocznik 2012/13 czwórboj i sztafety. Królowa sportu czyli LEKKOATLETYKA jest również na wysokim poziomie w naszej szkole, gdyż
na 8 możliwych pucharów nasi uczniowie zdobyli aż 7
W sztafecie szwedzkiej dziewcząt 3 miejsce w składzie:
Zapała Monika
Sater Milena
Jania Zuzanna
Potaczek Karina
W sztafecie szwedzkiej chłopców 2 miejsce w składzie:
Michalczyk Jakub
Woźniak Aleks
Mrózek Damian
Kozyra Grzegorz
W sztafecie 4x100m dziewcząt 2 miejsce w składzie:
Cichorz Lena
Szczypta Amelia
Jania Zuzanna
Potaczek Karina
W sztafecie 4x100m chłopców 2 miejsce w składzie:
Wietrzyk Hubert
Cebula Kacper
Mrózek Damian
Kozyra Grzegorz
W trójboju lekkoatletycznym dziewcząt 3 miejsce w składzie:
Nowak Amelia
Jania Zofia
Olszewska Wiktoria
Rosa Victoria
Pyrz Bianka
Grabka Oliwia
W trójboju lekkoatletycznym chłopców 2 miejsce i awans na półfinały wojewódzkie w składzie:
Potaczek Patryk
Stąpór Jakub
Stróżak Alan
Cebula Szymon
Cichański Kacper
Rusnak Jan
Natomiast indywidulanie sukces Patryka Potaczka który był na 1 miejscu oraz Jakuba Stąpóra który zajął 3 miejsce.
W czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt 4 miejsce w składzie:
Jania Zuzanna
Cichorz Lena
Potaczek Karina
Szczypta Amelia
Sater Julita
W czwórboju lekkoatletycznym chłopców 2 miejsce i awans na półfinały wojewódzkie w składzie:
Cebula Kacper
Kozyra Grzegorz
Zelek Aleksander
Wietrzyk Hubert
Mrózek Damian
Jania Eryk
Natomiast indywidulany sukces Kacpra Cebuli - 3 miejsce.
Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielowi Ireneuszowi Potaczkowi należą się gratulacje i ogromne brawa
WOJEWÓDZKI SUKCES NASZYCH MŁODYCH PIŁKARZY
Po zajęciu 2 miejsca w Mistrzostwach Powiatu limanowskiego w tzw ,,6 pilkarskich"chłopców, uczniowie z Poręby Wielkiej osiągają kolejne sukcesy. Tym razem w Wadowicach, gdzie w dniu 14 maja 2025r., (w dzień wolny od szkoły), odbyły się Mistrzostwa Województwa małopolskiego w najpopularnieszym turnieju piłki nożnej w Polsce ,, Z podwórka na stadion".
Nasza drużyna chłopców, reprezentując Powiat limanowski, zaprezentowała się wyśmienicie zdobywając 3 miejsce w Małopolsce w kategorii U10
Podczas imprezy chłopcy mogli spotkać dużo znanych osobistości piłki nożnej na czele z trenerem reprezentacji Polski Michałem Probierzem oraz zawodnikiem Michałem Pazdanem (były reprezentant Polski, który na Euro 2016 zatrzymał Cristaino Ronaldo). Wspólne pamiątkowe zdjęcia, mnóstwo nagród a przede wszystkim dobra zabawa - to spotkało chłopaków. Niezapomniana przygoda do końca życia i wielki sukces po ciężkich meczach, więc bez wątpienia chłopcom należą sie wielkie brawa i gratulacje
Skład drużyny:
Cebula Szymon
Potaczek Patryk
Stąpór Jakub
Rusnak Miłosz
Domagała Jakub
Potaczek Mirosław
Wsół Wojciech
Kowalczyk Antoni
Cichórz Marcel
Gzela Maksymilian
Opiekun i nauczyciel : Ireneusz Potaczek. Jeszcze raz brawa dla drużyny i podziękowania dla trenera
Chłopcy, którzy reprezentowali naszą szkołę na codzień występują w takich klubach jak:
GKS ORKAN NIEDŹWIEDŹ i AP BONITO MSZANA DOLNA, więc podziękowania i gratulacje również dla ich klubowych trenerów
KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ
Jak co roku, uczniowie Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Niedźwiedziu wraz z nauczycielami, dali koncert w naszej szkole. Wśród muzyków było wielu uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali nam swoje talenty i umiejętności muzyczne. Wszystkie występy nagrodzone zostały gromkimi brawami
Dziękujemy za wspaniałą ucztę muzyczną
Zdjęcia: Anna Tram-Rosa
SUKCESY NA "INSTALIADZIE" I W FINALE KONKURSU "ZAWÓD NIE ZAWODZI"
Udział naszych 15 uczniów z klas 7 i 8 w finale konkursu "Zawód nie zawodzi", który odbył się 16 maja w ZSTI w Mszanie Dolnej, zaowocował sukcesem. Po rozwiązaniu testów online, okazało się, że mamy podium w dwóch kategoriach:
I miejsce w obszarze budowlanym: Wiktor Rapacz kl. 7
II miejsce w obszarze mechaniczno-spawalniczym: Paulina Mrózek kl. 8a
Gratulacje i wielkie brawa dla zwycięzców i wszystkich uczestników finału
Równolegle z konkursem trwały inne konkurencje w ramach "Instaliady", w których także nie obyło się bez sukcesów:
I miejsce w Wielkim teście o ZSTI - Sebastian Domagała kl. 8b
I miejsce w tenisie stołowym - Antoni Pierzchała kl. 8a
III miejsce w tenisie stołowym - Sebastian Domagała kl. 8b
III miejsce w klasyfikacji łącznej "Insataliady" dla naszej szkoły.
Rywalizacja we wszystkich konkurencjach była duża że względu na dużą ilość szkół i uczniów biorących w nich udział, stąd wszystkim uczestnikom i zwycięzcom należą się brawa
Opiekun uczniów
Doradca zawodowy mgr Agnieszka Sasal.
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
W niedzielę 18 maja 2025r., podczas pięknej uroczystości w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej odprawionej przez Księdza Proboszcza Zdzisława Bogdanika, nasi trzecioklasiści przyjęli Sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Drodzy Trzecioklasiści, życzymy Wam, aby od dziś Pan Jezus zawsze mieszkał w Waszych sercach
NASI WICEMISTRZOWIE
W poniedziałek 12 maja na obiektach MKS Limanovia odbyły się Mistrzostwa Powiatu limanowskiego w piłce nożnej "6 piłkarskie" chłopców rocznik 2012 i młodsi.
Udzial wzięło 12 drużyn a nasza reprezentacja wywalczyla 2 miejsce przegrywając tylko w finale z SP 3 Limanowa 1-0.
Nie udalo sie powtórzyć sukcesu z roku poprzedniego, mimo to wicemistrzostwo należy uznać za bardzo wysokie osiągnięcie!
Skład naszej drużyny:
Cebula Kacper
Wietrzyk Hubert
Kozyra Grzegorz
Mrózek Damian
Jania Eryk
Rusnak Jan
Stróżak Alan
Zapała Jakub
Woźniak Aleks
Rusnak Sebastian
Nauczyciel i opiekun : Ireneusz Potaczek
Brawa i gratulacje dla drużyny i trenera
SUKCES NASZYCH PIŁKARE
W dniach 7-8 maja 2025r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu limanowskiego w piłce nożnej dziewcząt i chłopów w ramach Igrzysk Młodzieży rocznik 2010/1, tzw ,,6 piłkarskie."
Dziewczyny z naszej szkoły jak zawsze zaprezentowaly się znakomicie, wygrywając wszystkie mecze zdecydowanie i zdobyły kolejne mistrzostwo powiatu
Skład drużyny dziewczyn:
Stąpór Julia
Mrózek Paulina
Rusnak Martyna
Wojtyczka Anna
Sater Milena
Tram Maja
Szczypta Paulina
Lasak Małgorzata
Brawa i gratulacje
Chłopcy mimo że walczyli do samego końca musieli uznać wyższość przeciwników.
Skład chłopców:
Pierzchała Antoni
Domagała Sebastian
Jarosz Tymoteusz
Mysza Michał
Pępek Fabian
Cichorz Piotr
Dawiec Kacper
Cichański Oskar
Dla wszystkich uczestników należą się brawa
Nauczycielem i opiekunem obu drużyn był Ireneusz Potaczek.
ROCZNICA ŚMIERCI WŁADYSŁAWA ORKANA
Dzisiaj, 14 maja, przypada 95. rocznica śmierci Władysława Orkana. Zmarł on 14 maja 1930 roku w Krakowie. Pamiętamy
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
W dniu dzisiejszym dla 28 uczennic i uczniów klas ósmych rozpoczął się ich pierwszy w życiu egzamin. Zanim przyszli do szkoły, trzydniowe zmagania egzaminacyjne rozpoczęli oni wraz z Wychowawcami od udziału we Mszy św. odprawionej w ich intencji przez Księdza Proboszcza Zdzisława Bogdanika.
Życzenia dla Ósmoklasistów przesłał także Wójt Gminy Niedźwiedź Rafał Rusnak.
Życzymy wszystkim powodzenia
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
W dniu 6.05.2025r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1-3.
Tematem przewodnim konkursu były "Zwierzęta w poezji dla dzieci". Do konkursu przystąpiło 10 uczestników ze szkół naszej gminy, laureatów szkolnych eliminacji. Konkurs rozpoczął występ uczniów z klasy 6a, pod opieką pani mgr Aleksandry Augustyn, którzy przedstawili własną interpretację wierszy o zwierzętach. Następnie rozpoczęły się recytatorskie
popisy młodych artystów.Ocenie podlegało pamięciowe opanowanie wiersza, właściwy dobór repertuaru, dykcja i interpretacja utworu. Trudne zadanie miała komisja, która musiała dokonać ostatecznego werdyktu. W skład jury weszły panie: mgr Paulina Stożek z ZPO w Koninie, mgr Katarzyna Wietrzyk z naszej szkoły oraz Regina Burczak z Gminnej Biblioteki w Niedźwiedziu. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali:
I miejsce - ex equo Julita Spyrka szkoła w Porębie Wielkiej i Mikołaj Dziedzina szkoła w Podobnie
II miejsce - Jan Przybytek
szkoła w Niedźwiedziu
III miejsce - Zofia Napora szkoła w Niedźwiedziu.
Brawa i gratulacje
Laureatom wręczono nagrody ufundowane przez Gminną Bibliotekę i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych do udziału w konkursie.
Poczęstunek dla uczestników i gości zasponsorowała Rada Rodziców naszej szkoły. Bardzo dziękujemy!
Organizatorami konkursu była mgr Małgorzata Kielusiak, mgr Małgorzata Loch i mgr Danuta Porębska.
ŻYWA LEKCJA ZOOLOGII
W dniu 7 maja 2025 roku w naszej szkole odbyła się "Żywa lekcja zoologii". Uczniowie mogli zobaczyć żywe okazy: ślimaka afrykańskiego, krocionoga, skorpiona, pająka ptasznika, traszki pirenejskiej, aksolota, gekona, węża zbożowego i wielu innych okazów. Podczas pokazu uczniowie usłyszeli wiele ciekawych informacji dotyczących obserwowanych zwierząt, a niektóre okazy można było nawet dotknąć. Żywa lekcja zoologii dostarczyła uczniom wielu wrażeń i ukazała różnorodność przyrody.
Organizator mgr Wanda Smaciarz.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie