Informujemy, że w dniu dzisiejszym na gazetce informacyjnej dla Rodziców wywieszona została lista dzieci przyjętych i nie przyjętych do pierwszej klasy na rok szkolny 2026/2027.
Aktualności
INFORMACJA
FESTIWAL ZAWODÓW W MAŁOPOLSCE 2026
Uczniowie klasy ósmej wzięli dziś udział w tegorocznej edycji "Festiwalu Zawodów w Małopolsce".
W trakcie wydarzenia uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych z Małopolski, zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z interesującym ich zawodem, porozmawiać ze starszymi kolegami, którzy wybrali już profesję lub uczestniczyć w warsztatach tematycznych. Coroczny udział naszych uczniów w tym wydarzeniu jest inspiracją do wyboru ciekawej szkoły i zawodu, dlatego cieszy się zawsze wśród nich dużym zainteresowaniem
Festiwal jest organizowany pod patronatem honorowym Ministra Edukacji oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Organizator wyjazdu: Doradca zawodowy mgr Agnieszka Sasal, Opiekunowie mgr Wanda Smaciarz i mgr Anna Grzybowska-Lis.
SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU
Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło ogólnopolską akcję Góra grosza. Uczniowie i pracownicy naszej Szkoły zebrali monety o łącznej wadze ponad 6 kg, wartość 162 zł i 62 gr. Za pośrednictwem Poczty Polskiej pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Wolontariusze i opiekunowie koła Barbara Adamczyk i Anna Grzybowska Lis
SZKOLNY ETAP "GÓRALSKIEGO CYTANIA"
W dniu 1.03.2026r. W Szkole Podstawowej w Porębie Wielkiej odbył się etap szkolny konkursu „Góralskie cytanie”. Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV- VI oraz klasy VII-VII.
1. Kategoria klas I-III W etapie szkolnym wzięło udział 5 uczniów. Komisja po wysłuchaniu uczestników postanowiła zakwalifikować do kolejnego etapu uczniów:
Michał Rusnak kl I
Bartłomiej Rusnak kl.I
2.Kategoria klas IV-VI
W konkursie wzięły udział 2 uczennice. Komisja zdecydowała o zakwalifikowaniu do kolejnego etapu obu uczestniczek:
Anita Wietrzyk kl. VI
Julita Spyrka kl. IV
3. Kategoria klas VII-VIII
W tej kategorii wzięły udział 2 uczestniczki:
Emilia Pitek kl. VII
Amelia Szczypta kl. VII.
Obie uczestniczki zakwalifikowały się do dalszego etapu konkursu. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu
Organizatorzy: mgr Iwona Haras i mgr Agnieszka Rataj.
KONKURS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
Podczas ferii zimowych odbył się konkurs biblioteczny „Czytam i tworzę - ferie z książką”, który połączył czytanie książek z kreatywnością i talentem plastycznym. Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe.
Klasy I–IV
W tej kategorii wzięło udział 15 uczniów.
Wszystkie prace były piękne, pomysłowe i wykonane z ogromnym zaangażowaniem. Jury miało naprawdę trudne zadanie! Po naradach przyznano:
I miejsce – Nina Kołodziejczyk kl. 1b
II miejsce – Milena Czech kl. 2a i Jaroslav Nekrasov kl. 4b
III miejsce – Lena Zięba kl. 3
Pozostali uczestnicy otrzymują nagrody pocieszenia jako wyraz uznania za kreatywność, pracę i udział w konkursie. Każda praca była wyjątkowa i zasługuje na docenienie. Serdecznie gratulujemy!
Klasy V–VIII
W starszej kategorii udział wzięło 4 uczniów.
Choć grupa była mniejsza, poziom prac był bardzo wysoki. Uczniowie wykazali się pomysłowością, dojrzałością i świetnym przekazem zachęcającym do czytania.
W tej kategorii jury nie przyznało miejsc. Wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody.
Gratulujemy odwagi i kreatywności!
Anita Wietrzyk kl. 6
Karol Kołodziejczyk kl. 6
Amelia Szczypta kl. 7b
Zuzanna Jania kl. 7b
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a rodzicom za wsparcie młodych artystów.
Zachęcam do odwiedzania biblioteki i udziału w kolejnych konkursach!
Czytajcie – bo każda książka to początek wyjątkowej przygody!
Organizator konkursu mgr Katarzyna Wietrzyk.
WSPOMNIENIE NA DZIEŃ KOBIET
KONCERT SERHII BIELOVA
Dzisiejszego popołudnia w naszej szkole odbyła się wspaniała impreza kulturalna, która zgromadziła liczną publiczność przybyłą aby wysłuchać koncertu i wesprzeć szczytny cel. Wysłuchaliśmy koncertu skrzypcowego w wykonaniu Serhii Bielova - muzyka Filharmonii Kijowskiej, absolwenta Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej. Pan Serhii jako muzyk wspiera swój kraj dając koncerty charytatywne, z których całkowity dochód przekazywany jest na wsparcie dzieci przebywających w Ukrainie. Słuchacze koncertu mieli możliwość zakosztowania muzyki klasycznej, filmowej oraz pieśni ukraińskich. Podczas koncertu nie zabrakło chwil wzruszeń, radości a także wspólnego śpiewania. Koncert muzyka poprzedziły występy naszych uczniów a po koncercie odbyło się miłe spotkanie i wspólne rozmowy przy kawie i pysznych ciastach. Podczas dzisiejszego koncertu zebrano 888,00zł, 10 euro i 200 hrywien. Dziękujemy Panu Serhii Bielovovi za piękny koncert, dziękujemy wszystkim Gościom za obecność i wsparcie tej szczytnej inicjatywy. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu, wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami za pomoc w organizacji koncertu oraz wszystkim tym, którzy upiekli pyszne słodkości
LEKCJA PATRIOTYZMU
W dniu 4 marca w naszej szkole odbyła się "Śpiewająca lekcja historii". Zespół „Galasy z gór” pod kierownictwem Marka Zapały przybliżył historię 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej, prezentując losy i działalność żołnierzy Wojska Polskiego w okresie konspiracji. Przybliżono postaci Żołnierzy Niezłomnych działających na naszym terenie, m.in. Kpt. Juliana Zapałę "Lamparta".
W wydarzeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Niedźwiedź Rafał Rusnak, Dyrektor Muzeum Historycznego w Limanowej Magdalena Dyląg, Radny Gminy Maciej Senft, a także nauczyciele i uczniowie szkoły. Serdecznie dziękujemy Panu Markowi Zapale za tę ciekawą lekcję, która z pewnością na długo zostanie w pamięci uczniów.
STOP HEJTOWI W INTERNECIE
Nasza szkoła dołączyła do kampanii profilaktycznej "Klikam z głową", w ramach której uczniowie mieli możliwość oglądnięcia webinarów edukacyjnych. Celem kampanii jest budowanie świadomości i kompetencji cyfrowych już od najmłodszych lat. Klasy 2a i 2b w ramach edukacji informatycznej wzięły udział w webinarze pt. "Hejt i przemoc w sieci", podczas którego uczniowie dowiedzieli się jakim złem jest hejt i jak postąpić gdy do hejtu dojdzie oraz jak pomóc osobie, którą dotknął hejt w internecie.
Kampania zorganizowana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie. Zajęcia przeprowadziły mgr Katarzyna Chryc i mgr Iwona Haras.
PROGRAM STYPENDIALNY DLA ÓSMOKLASISTÓW
Informujemy, że DO 31 MARCA trwa rekrutacja do PROGRAMU
STYPENDIALNEGO HORYZONTY, realizowanego przez Fundację EFC we
współpracy z Fundacją Rodziny Staraków. To wyjątkowa szansa na wsparcie uczniów w całym okresie nauki w szkole średniej poprzez kompleksową pomoc.
Program dedykowany jest ÓSMOKLASISTOM Z MIEJSCOWOŚCI DO 100 TYS.
MIESZKAŃCÓW, którzy chcą podjąć naukę w renomowanych liceach lub technikach w dużych miastach. Nasza oferta to całościowe podejście
do ich rozwoju.
Oferujemy:
• Możliwość nauki w najlepszych liceach i technikach.
• Dodatkowe lekcje języka angielskiego i możliwość uzyskania
certyfikatu.
• Indywidualne wsparcie w rozwijaniu pasji i zainteresowań.
• Mieszkanie w bursie z wyżywieniem.
• Przyjazne i bezpieczne warunki do rozwoju pod okiem mentora.
• Letnie i zimowe obozy – żagle, kajaki, snowboard.
• Opiekę koordynatora w mieście nauki oraz wsparcie psychologa.
• Warsztaty i zajęcia o tematyce społecznej.
To wszystko realizujemy wspólnie z absolwentami programu oraz naszym
zespołem, budując silną społeczność, w której młodzież
wzajemnie się wspiera.
Szczegółowe
informacje o Programie znajdą Państwo na stronie:
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest co roku w lutym, aby zwrócić uwagę na to, jak ważne jest mądre, odpowiedzialne i bezpieczne korzystanie z sieci.
W tym dniu przypominamy, że Internet to nie tylko źródło wiedzy i rozrywki, ale też przestrzeń, w której musimy dbać o swoje bezpieczeństwo i szanować innych użytkowników.
Innowacja edukacyjna w naszej szkole Sieciaki.pl to projekt, który pomaga dzieciom poznać zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie. Uczniowie, którzy ukończyli kurs, dowiedzieli się, jak chronić swoją prywatność, unikać zagrożeń i zachowywać się w sieci w sposób odpowiedzialny.
Netykieta to nic trudnego. Warto pamiętać o kilku zasadach:
1. Szanuj innych w internecie – traktuj ich tak, jak sam chcesz być traktowany. Nie obrażaj i nie poniżaj;
2. Pisz poprawnie – pamiętaj o ortografii i interpunkcji, uważaj na błędy stylistyczne, nie bądź wulgarny;
3. Przestrzegaj regulaminu danego portalu, forum czy czatu – sprawdzaj zasady ustalone przez administratorów danej grupy i zawsze staraj się do nich dopasować;
4. Nie pisz swoich wiadomości wielkimi literami – w internecie oznacza to krzyk.;
5. Nie nadużywaj emotikonów – buźki i inne sympatyczne ikony powinny być jedynie ozdobnikami i dodatkami do zasadniczej treści Twoich wiadomości;
6. Nie bądź trollem – nie prowokuj innych do niepotrzebnych, nieuzasadnionych kłótni;
7. Nie spamuj – nie wysyłaj łańcuszków szczęścia ani zbędnych wiadomości czy linków – bardzo często takie łańcuszki są wykorzystywane przez cyberprzestępców – mogą zawierać wirusy lub prowadzić na fałszywą stronę internetową;
8. Szanuj cudzą własność intelektualną – nie kradnij zdjęć czy tekstów, zawsze wskazuj autora materiału, z którego korzystasz;
9. Sprzeciwiaj się hejtowi – reaguj, gdy zauważysz, że ktoś jest poniżany w internecie;
10. Uważaj na fake newsy – zawsze sprawdzaj, czy wiadomość, którą przekazujesz dalej, pochodzi z wiarygodnego źródła;
11. Dbaj o swój wizerunek w sieci – nie publikuj w sieci wrażliwych danych, prywatnych informacji czy zdjęć i filmów.
Ważne – reaguj!
Jeśli widzisz, że ktoś rażąco łamie te zasady – a nawet prawo – działaj. Pierwszy ruch – zgłaszaj to administratorowi strony. Jeżeli sprawa jest poważniejsza, poinformuj o tym odpowiednie osoby.
Do projektu przystąpiło 40 uczniów naszej szkoły, 5 z nich ukończyło kurs otrzymując dyplomy:
1. Paweł Cichorz
2. Milena Niedośpiał
3. Karol Grzyb
4. Patrycja Popielska
5. Jakub Rusnak
Brawo
Dziękuję Pani mgr Katarzynie Wietrzyk za pomoc w realizacji projektu.
Opiekun projektu mgr inż. Łukasz Sułkowski
REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ
Informujemy, że zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2026/2027 rozpoczynają się 16 lutego 2026r. Dokumenty niezbędne do zapisu dziecka do szkoły dostępne są w Sekretariacie szkoły. Zapraszamy!
Zasady rekrutacji do szkół podstawowych
1. Do klasy I publicznej szkoły podstawowej, na rok szkolny 2026/2027, przyjmowane są dzieci:
• 7-letnie (urodzone w roku 2019) – objęte obowiązkiem szkolnym,
• 6-letnie (urodzone w roku 2020) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną założoną zgodnie z art. 168 ustawy Prawo oświatowe,
• starsze niż 7-letnie, którym w poprzednich latach odroczono rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego.
2. Do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia rodziców kandydata.
• Do zgłoszenia dołącza się oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń..
• Wypełnione Zgłoszenie, wraz z oświadczeniem, należy złożyć w szkole obwodowej
• Wzór zgłoszenia dostępny jest w każdej szkole podstawowej.
Miejscem zamieszkania dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską jest miejsce zamieszkania rodziców albo tego z rodziców, któremu wyłącznie przysługuje władza rodzicielska lub któremu zostało powierzone wykonywanie władzy rodzicielskiej.
Jeżeli władza rodzicielska przysługuje na równi obojgu rodzicom mającym osobne miejsce zamieszkania, miejsce zamieszkania dziecka jest u tego z rodziców, u którego dziecko stale przebywa. Jeżeli dziecko nie przebywa stale u żadnego z rodziców, jego miejsce zamieszkania określa sąd opiekuńczy (art. 26 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny – Dz. U. z 2024 r. poz. 1061 z późn. zm.). Można mieć tylko jedno miejsce zamieszkania.
3. Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami, zgodnie z kryteriami zawartymi w Uchwale Rady Gminy nr XXXVI/270/2022 z dnia 24 marca 2022 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji dla kandydatów spoza obwodu w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Niedźwiedź.
• Kandydaci zamieszkali poza obwodem danej szkoły biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym na wolne miejsca.
• Rodzice kandydata wypełniają Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły. Wzór wniosku dostępny jest w szkole podstawowej, o przyjęcie do której ubiega się kandydat.
• Wypełniony wniosek składa się do dyrektora tej szkoły
• Wnioski rozpatruje komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły.
SPACER HISTORYCZNY
Gminna Biblioteka i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu
serdecznie zaprasza na spacer historyczny po 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐢𝐞 𝐍𝐢𝐞𝐝ź𝐰𝐢𝐞𝐝ź
𝐏𝐥𝐚𝐧𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲 𝐜𝐳𝐚𝐬 𝐭𝐫𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐬𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫𝐮: 1,5 h
𝐏𝐨𝐳𝐢𝐨𝐦 𝐭𝐫𝐮𝐝𝐧𝐨ś𝐜𝐢: łatwy i dostępny dla wszystkich
ZABAWA KARNAWAŁOWA
W środę 28 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Wszyscy świetnie się bawili, w grupie młodszych nie zabrakło pięknych przebrań a panie animatorki zadbały o malowanie twarzy i kolorowe ozdoby dla dzieci a także o wspólne wesołe tańce i zabawy. W przerwach podczas zabawy wszyscy mogli posilić się pysznymi przekąskami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Dziękujemy
Organizatorzy mgr Iwona Haras, mgr Aleksandra Świerz-Zapała i Samorząd Uczniowski.
FERIE Z GPN
Zapraszamy na zajęcia feryjne w każdy wtorek i czwartek w okresie ferii małopolskich (2-13.02.2026 r.) w Ośrodku Edukacyjnym GPN i jego najbliższym otoczeniu
Udział jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Przyjść może każdy, dzieci i młodzież tylko z opiekunami.
Na wyjścia terenowe należy odpowiednio się przygotować, dobierając ubiór i sprzęt do aktualnych warunków pogodowych
W przypadku złych warunków atmosferycznych zastrzegamy sobie możliwość zmiany formy zajęć.
Działania edukacyjne GPN wspiera Fundacja PGE
FERIE W KINIE
FERIE W KINIE
Kino Luboń 2.0, mieszczące się w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej, zaprasza
na projekcje filmów dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych w Małopolsce.
W repertuarze:
SPONGEBOB: KLĄTWA PIRATA (6 ) - nowe animowane przygody najsłynniejszej gąbki świata
HARMONOGRAM SEANSÓW:
środa, 4 lutego, g. 17.00
czwartek, 5 lutego, g. 11.00
piątek, 6 lutego, g. 15.00
sobota, 7 lutego g. 13.00
środa, 11 lutego, g. 13.00
czwartek, 12 lutego, g. 11.00
piątek, 13 lutego, g. 16.00
niedziela, 15 lutego, g. 15.00
Film rekomendowany jest dla widzów od 6. roku życia.
MAŁA AMELIA (7 ) nominowana do Złotych Globów, poetycka animacja osadzona w japońskiej kulturze
HARMONOGRAM SEANSÓW:
piątek, 30 stycznia, g. 15.00
środa, 4 lutego, g. 13.00
środa, 11 lutego, g. 17.00
czwartek, 12 lutego, g. 13.00
sobota, 14 lutego, g. 16.00
Film rekomendowany dla widzów od 7. roku życia.
SZYBCY I SPRYTNI(6 ) porywająca komedia animowana o
szalonym szopie
HARMONOGRAM SEANSÓW:
środa, 4 lutego, g. 11.00
czwartek, 5 lutego, g. 13.00
piątek, 6 lutego, g. 13.00
sobota, 7 lutego g. 15.00
środa, 11 lutego, g. 11.00
Film rekomendowany jest dla widzów od 6. roku życia.
PRZYPADKIEM NAPISAŁAM KSIĄŻKĘ (9 ) - zwycięzca Konkursu Głównego
Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tauron Młode Horyzonty 2025, ciepły i
kameralny film aktorski.
HARMONOGRAM SEANSÓW:
środa, 4 lutego, g. 15.00
środa, 11 lutego, g. 15.00
Film rekomendowany jest dla widzów od 9. roku życia.
Film otrzymał znak jakości Zespołu Edukatorów Filmowych
Od 20 lutego zapraszamy na weekendowe projekcje kolejnej odsłony ekranowych
przygód uwielbianej przez przedszkolaki Kici Koci - KICIA KOCIA W PODRÓŻY
BILETY:
23 zł (normalny)
19 zł (ulgowy)
14 zł (grupowy)
Bilety ulgowe oraz grupowe dostępne są tylko w kasie Kina.
Sprzedaż biletów w kasie: środa - niedziela, g. 11.00 - 19.00
Sprzedaż biletów online:
Rezerwacje telefoniczne: 18 33 100 11
Kontakt mailowy: kino@mokmszana.pl
Strona www
STYCZEŃ POD ZNAKIEM KOSZYKÓWKI
Na początku roku 4 nasze reprezentacje startowały w Mistrzostwach powiatu limanowskego w koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży.
Na początek, 9 stycznia starsze dziewczyny z klas 7-8 w Igrzyskach Młodzieży zajęły 5 miejsce.
Dziewczęta wystąpiły w składzie:
Tram Maja
Lasak Małgorzata
Jania Zuzanna
Sater Julita
Zapała Ismena
Szywała Alicja
Liberda Gabriela
Halama Oliwia
Szczypta Amelia
Nauczyciel : Ireneusz Potaczek
Następnie 14 stycznia zaprezentowali sie chłopcy z klas 4-6 w Igrzyskach Dzieci i również jak w poprzednim roku ( obrónca tytułu ) wystąpili w finale lecz tym razem zajęli II miejsce co i tak przy bardzo młodej drużynie jest bardzo wysokim rezultatem:
Sķład drużyny wicemistrzów powiatu:
Jania Eryk
Zapała Jakub
Rusnak Sebastian
Woźniak Aleks
Kurek Oliwier
Stróżak Alan
Rusnak Jan
Michalczyk Jakub
Potaczek Patryk
Cebula Szymon
Woźniak Nikodem
Nauczyciel Ireneusz Potaczek
Dzień później, bo 15 stycznia zaprezentowały się dziewczęta z klas 5-6 w Igrzyskach Dzieci powtarzając wynik starszych koleżanek i również zajmując miejsce 5 .
Skład drużyny:
Potaczek Karina
Wojtyczka Małgorzata
Cichorz Nikola
Michnowska Lena
Płaczkowiec Gabriela
Bielak Martyna
Domagała Zofia
Jania Zofia
Rosa Victoria
Grabka Oliwia
Pyrz Bianka
Halama Oliwia
Nauczyciele Zembura Marian oraz Ireneusz Potaczek.
Ostatni akcent koszykówki w tym roku to zawody chłopców z klasy 7-8 w ramach Igrzysk Młodzieży. 16 stycznia nasz młoda drużyna ponieważ 8 na 10 chłopców jest z klas 7 spisała sie bardzo dobrze zdobywając 3 miejsce w Mistrzostwach powiatu. Warto podkreślić, że poziom tych zawodów byl bardzo wysoki.
Skład drużyny:
Jarosz Tymoteusz
Pępek Fabian
Cebula Kacper
Wietrzyk Hubert
Kozyra Grzegorz
Mrózek Damian
Zelek Aleksander
Popielski Jakub
Liberda Piotr
Grzyb Dawid
Nauczyciel Ireneusz Potaczek
Wszystkim naszym uczniom w każdej kategorii należą sie ogromne brawa i gratulacje
AMAZOŃSKA DŻUNGLA W ŚRODKU ZIMY
Dzisiaj nasi uczniowie uczestniczyli we wspaniałej lekcji przyrodniczej, dotyczącej obszaru Amazonii. Podróżnik z grupy podróżniczej trzask.pl, z którym spotkały się dzieci w bardzo ciekawy sposób przedstawił informacje o sposobie życia ludzi,a także niezwykłym środowisku fauny i flory na tym terenie. Uczniowie z zafascynowaniem przysłuchiwali się ciekawostkom dotyczącym klimatu, poznawali niezwykłe zwierzęta i ich cechy. Aktywnie brali udział w zajęciach odpowiadając na pytania i zadając je. Ta lekcja na długo zostanie w ich pamięci.
ZEBRANIE Z RODZICAMI
W środę 21 stycznia o godz. 15.30 odbędzie się zebranie z rodzicami oraz wywiadówka. Zapraszamy!
ZAMIEŃ GRANIE NA PROGRAMOWANIE
Szanowni Państwo, Wraz z nowym rokiem Giganci Programowania serdecznie zapraszająUczniów z Państwa Szkoły na warsztaty “CLICKON - ZAMIEŃ GRANIE NAPROGRAMOWANIE”, CZYLI BEZPŁATNE ZAJĘCIA W SZKOLE NOWYCH TECHNOLOGII. ClickON to ogólnopolska, społeczna akcja edukacyjna, a jej misjąjest popularyzacja nowych technologii i nauki programowania wśróddzieci i młodzieży. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji,Ministerstwo Cyfryzacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz prezydentówwielu polskich miast. WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ W STYCZNIU I LUTYM ONLINE ORAZ W PLACÓWKACHGIGANTÓW PROGRAMOWANIA. W TRAKCIE WARSZTATÓW CLICKON młodsi Uczniowie BĘDĄ UCZYĆ SIĘPODSTAW PROGRAMOWANIA, natomiast starsi poznają ZAAWANSOWANE JĘZYKIPROGRAMOWANIA, TAKIE JAK PYTHON I C#. Poziom nauczania dostosowujemy dozaawansowania i wieku uczniów. Uczniowie podzieleni będą na 4 grupy wiekowe: klasy 0-1, klasy 1-3,klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Zajęcia trwają 90 minut. ZAPISU MOGĄ DOKONAĆ ZAINTERESOWANI WYDARZENIEM RODZICE NA STRONIEHTTPS://GIGANCI.INFO/CLICKON2026 [1] LUB TELEFONICZNIE: 22 112 10 63. LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA!
TRZECIE MIEJSCE W MAŁOPOLSCE
Jeszcze na "starym roku" publikujemy informację o tegorocznym sukcesie naszych chłopców, którzy po fantastycznym wyniku w Mistrzostwach Powiatu limanowskiego w halowej piłce nożnej (1 miejsce), awansowali do zawodów na szczeblu wojewódzkim.
20 listopada w Kamienicy rozegrany został półfinał Mistrzostw Województwa małopolskiego w wyżej wymienionej dyscyplinie.
Nasi chłopcy zajęli 3 miejsce a do awansu zabrakło tylko 1 bramki.
Mimo 3 miejsca nasi chłopcy zaprezentowali sie naprawdę bardzo dobrze i należą im sie wielkie słowa uznania. Za rok wrócimy silniejsi
Szkołę reprezentowali :
Jarosz Tymoteusz
Cebula Kacper
Wietrzyk Hubert
Mrózek Damian
Pępek Fabian
Kozyra Grzegorz
Rapacz Wiktor
Zelek Aleksander
Nauczyciel : Ireneusz Potaczek
Brawa dla drużyny i trenera Życzymy dalszych pięknych osiągnięć w Nowym Roku
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie