• Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie oraz korzystać i pożytecznie spędzić czas po zajęciach lekcyjnych. Głównym celem naszej działalności jest zapewnienie uczniom opieki zdrowotnej w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych i rozwijanie ich zainteresowań, poprzez:

-stworzenie atmosfery spokoju i bezpieczeństwa
        -zapewnienie warunków do racjonalnego spędzania czasu wolnego,
        -rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów,
        -rozwijanie umiejętności pracy indywidualnej oraz współdziałania w grupie
        -zapewnienie uczniom możliwości rozwoju społeczno- moralnego
        -umożliwienie uczniom aktywacji aktywności ruchowej
        -rozwijanie wrażliwości plastycznej i wyobraźni twórczej
        -doskonalenie umiejętności czytania, pisania i liczenia
        -pomoc w odrabianiu prac domowych.

Świetlica pracuje:

PONIEDZIAŁEK: 12,00 - 15,00

WTOREK: 12,00 - 15,30

ŚRODA: 12,00 - 15,30

CZWARTEK: 12,00 - 15,30

PIĄTEK: 12,00 - 15,30

Wychowawcy:  mgr Urszula Kapturkiewicz

mgr Małgorzata Białoń - Treit

W tym roku szkolnym dzieci uczęszczające na świetlicę podzielono na dwie grupy.

Uczniowie uczestniczą w licznych zajęciach dydaktyczno- wychowawczych, mogą korzystać z wielu gier, zabawek oraz aktywnie wykorzystać  czas oczekiwania na powrót po lekcjach do domu na hali sportowej. Mogą również odrabiać zadania domowe korzystając  z pomocy wychowawców.

W tym roku szkolnym kontynuujemy uczestnictwo  w następujących programach edukacyjnych :

- Ogólnopolski Program „ Uczymy Dzieci Programować”,

- Ogólnopolska Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa,

- „ Klub Gier Planszowych”,

- „ Czytanie na dywanie”.

Od tego roku szkolnego nasza Świetlica będzie brać udział  w nowych projektach:

- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ EUROPA I JA”,

- „DWA ŁYKI PLASTYKI”.

• EUROPA I JA

• W tym roku szkolnym,  2021/2022 ,uczniowie ze świetlicy , pod opieką wychowawcy mgr Urszuli Kapturkiewicz, wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa i ja” , który był prowadzony przez Szkołę Podstawową w Bochotnicy . Celem Projektu było przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Poprzez udział   w Projekcie uczestnicy zdobyli  nowe doświadczenia, rozwinęli zainteresowania dotyczące Europy, promowali swoją szkołę oraz nawiązywali współpracę z innymi szkołami.

Każda grupa uczestnicząca w Projekcie , na początku roku szkolnego, wybrała sobie  jedno państwo europejskie i wszystkie zadania wykonywali, biorąc pod uwagę wybrany kraj. Naszym docelowym państwem w Europie została Grecja. W ramach projektu uczniowie między innymi  poznali położenie Grecji, jej symbole narodowe, historię i zabytki oraz  stworzyli mini słownik polsko- grecki. Poznali również taniec grecki - Zorbę, posmakowali kilku tradycyjnych potraw i dowiedzieli się w jakie gry i zabawy lubią się bawić greccy rówieśnicy.