W tym roku szkolnym nasza szkoła wybrana została do realizacji Programu "Edukacja z wojskiem". Jest to projekt Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Edukacji Narodowej, skierowany do szkół, który obejmuje jednodniowe zajęcia prowadzone przez żołnierzy. W czwartek 20 listopada, uczniowie klas siódmych i ósmej przeszli szkolenie, które przeprowadził Szeregowy Paweł Sułkowski ze 114 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) w Limanowej. Uczniowie zdobyli wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i obronności, podstaw pierwszej pomocy i ewakuacji, a także reagowania w sytuacjach kryzysowych.
Tematyka szkolenia objęła także zasady alarmowania i wzywania pomocy, podstawy ewakuacji i odnajdywania schronienia,
budowanie odporności na zagrożenia informacyjne oraz reagowanie w sytuacjach kryzysowych (np. pożar, powódź). Prowadzący przekazał uczniom wiedzę w ciekawy i przystępny dla nich sposób, za co serdecznie mu dziękujemy