Strona główna
- Aktualności
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026👩🎓🌞🧑🎓🌞
- 27.06.2026
Mszą św. w kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej rozpoczęliśmy dziś pożegnanie ze szkołą. Uroczystość zakończenia roku szkolnego kontynuowana była w szkole, a gośćmi byli dziś licznie przybyli Rodzice z Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Katarzyną Naporą na czele oraz Wójt Gminy Niedźwiedź Pan Rafał Rusnak. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, nastąpiło uroczyste przekazanie Sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy klasy 8 nowemu pocztowi z klas 7. Następnie, po przemówieniach zaproszonych gości, nasi Ósmoklasiści zaprezentowali pożegnalny program artystyczny, w którym znalazły się wspomnienia, podziękowania, chwile uśmiechu i wzruszeń. Bardzo nam ciężko z Wami się rozstawać ale dla Was kochani czas już wyfrunąć z gniazda i zdobywać nowe cele w życiu. Szczęśliwej drogi, już czas
- ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026👩🎓🌞🧑🎓🌞: Czytaj więcej
UHONOROWANI NA SESJI RADY GMINY NIEDŹWIEDŹ🥇🏆
- 26.06.2026
Na zaproszenie Przewodniczącego Rady i Wójta Gminy Niedźwiedź, delegacja naszej szkoły wzięła dziś udział w XXIX Sesji Rady Gminy Niedźwiedź. Zaproszenie wraz z dyrektor szkoły Agnieszką Sasal i nauczycielem wychowania fizycznego Ireneuszem Potaczkiem otrzymali uczniowie: Szymon Cebula, Patryk Potaczek, Dawid Skarżyński, Jakub Stąpór, Grzegorz Stróżak i Jakub Szczypta, którzy po zdobyciu Mistrzostwa powiatu limanowskiego, a następnie wygrywając Półfinał wojewódzki, w dniu 3 czerwca w Tarnowie wygrali Finał wojewódzki i zostali Mistrzami Małopolski w trójboju lekkoatletycznym
- UHONOROWANI NA SESJI RADY GMINY NIEDŹWIEDŹ🥇🏆: Czytaj więcej
LEKCJA OTWARTA Z UDZIAŁEM RODZICÓW W KLASIE 2A🍀🐸🌻🐦
- 25.06.2026
W dniu 23 czerwca, w Dniu Taty oraz z okazji niedawnego Dnia Mamy, uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą mgr Katarzyną Chryc, zaprosili do szkoły Rodziców. Podczas wspólnej lekcji, w której udział wzięła także Dyrektor szkoły Agnieszka Sasal oraz Pedagog szkolna Anna Grzybowska-Lis, zaprezentowali oni piękne wiosenno-letnie przedstawienie. Po spektaklu, dzieci rozdały swoim Rodzicom laurki z życzeniami a następnie wspólnie miło spędzili czas przy smakołykach przygotowanych przez Mamy z Klasowej Rady Rodziców
- LEKCJA OTWARTA Z UDZIAŁEM RODZICÓW W KLASIE 2A🍀🐸🌻🐦: Czytaj więcej
KUP 5 KSIĄŻEK PO 5 ZŁ KAŻDA!
- 24.06.2026
Okaż sprzedawcy świadectwo za rok szkolny 2025/2026, na którym widnieje 5 lub 6 z historii i kup 5 dowolnych książek w łącznej cenie 25 zł.
Oferta obowiązuje od 26 czerwca 2026 r. do 31 sierpnia 2026 r.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem akcji i na zakupy do księgarń stacjonarnych i księgarni online.
- KUP 5 KSIĄŻEK PO 5 ZŁ KAŻDA!: Czytaj więcej
PODSUMOWANIE CYKLU ZAJĘĆ EDUKACJI REGIONALNEJ
- 24.06.2026
W dniu 24 czerwca 2026 r. odbyło się spotkanie podsumowujące cykl zajęć z edukacji regionalnej. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Niedźwiedź wraz z nauczycielami
- PODSUMOWANIE CYKLU ZAJĘĆ EDUKACJI REGIONALNEJ : Czytaj więcej
ZAPROSZENIE👩🎓👨🎓
- 24.06.2026
W dniu 26 czerwca 2026r. odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026.
Program uroczystości:
8.00 - Msza św. w kościele w Porębie Wielkiej
9.00 - Uroczystość na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej.
ZAPRASZAMY!!!
- ZAPROSZENIE👩🎓👨🎓: Czytaj więcej
KARTA ROWEROWA🚴🚴♀️🚴♂️
- 22.06.2026
W dniu 18 czerwca 2024r. uczniowie kl. IV a i IV b Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.
Egzamin składał się z dwóch części.
Część teoretyczna
Odbywała się w formie testu jednokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad obowiązujących pieszych i rowerzystów oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną przystąpili do egzaminu praktycznego.
- KARTA ROWEROWA🚴🚴♀️🚴♂️: Czytaj więcej
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
- 19.06.2026
Uczniowie klasy VI naszej szkoły - Blanka Cichańska, Nikola Cichorz i Maksymilian Michnowski, wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Wójta Gminy Niedźwiedź”, który odbył się w Zespół Placówek Oświatowych im. Katarzyny Smreczyńskiej w Koninie
Uczestnicy zmierzyli się z wymagającym dyktandem, sprawdzającym znajomość zasad polskiej ortografii i interpunkcji. Konkurs był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań językowych oraz sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji z uczniami z innych szkół gminy.
- GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY: Czytaj więcej
II MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY „RATUJ Z KLASĄ” 🚨🚑🚨🚒🚨
- 17.06.2026
W dniu 11 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Międzyszkolnych Zawodach Pierwszej Pomocy „RATUJ Z KLASĄ”, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Łostówce.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII:
Zofia Cichańska
Fabian Pępek
Wiktor Rapacz
Uczestnicy zmierzyli się z trzema zadaniami praktycznymi na różnych stanowiskach, sprawdzającymi umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
- II MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY „RATUJ Z KLASĄ” 🚨🚑🚨🚒🚨: Czytaj więcej
- Galeria zdjęć