• Godziny otwarcia

CZWARTEK - 11.30 – 14.30

PIĄTEK -  11.30 – 14.30

Regulamin Biblioteki

1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy.

2. Ze zgromadzonych w bibliotece książek i czasopism korzystać można:

- Wypożyczając je do domu.

- Czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma).

3. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki (w tym do j.polskiego) na okres trzech tygodni.

4. Książek nie należy przetrzymywać, gdyż czekają na nie inni czytelnicy. W wyjątkowych sytuacjach można uzyskać przedłużenie terminu zwrotu.

5. Uczeń przygotowujący się do konkursów i olimpiad ma prawo do wypożyczenia większej ilości książek jednorazowo.

6. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem
        i zgubieniem. Zauważone szkody należy zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.

7. W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki należy odkupić taką samą lub zwrócić inną wskazaną przez bibliotekarza, o wartości odpowiadającej aktualnej cenie książki zniszczonej (zagubionej).

8. Przed końcem roku szkolnego wszystkie wypożyczone książki
        i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych muszą zostać zwrócone do biblioteki w ogłoszonym terminie.

9. W przypadku zmiany szkoły  czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

10. Uczniom biorącym systematyczny udział w pracach biblioteki,
        mogą być przyznane nagrody na koniec roku szkolnego.