• Mali Porymbianie

• Zespół "Mali Porymbianie" - początki zespołu sięgają lat 80 - tych. Skład  członków zespołu skupiał ok. 20 osób wykonujących tańce. Ponadto "Małym Porymbianom" towarzyszyła5 osobowa kapela, która akompaniowała dzieciom podczas występów. Zespół działał pod opieką wykwalifikowanego instruktora, który dbał o autentyczność programów artystycznych, aby były zgodne z tradycją i gwarą zagórzańską.

„Mali Porymbianie” z Poręby Wielkiej to regionalny zespół dziecięcy, który kultywował tradycję i kulturę regionu Zagórzan. Tańcząc i grając występowali na różnych imprezach kulturalnych. Instruktorem był śp. Bronisław Kaczor a opiekunem zespołu był dyrektor szkoły Andrzej Ślazyk.