• ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE
          • ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE

          • Możecie sprawić, że świat dookoła będzie piękniejszy i radośniejszy. I to podwójnie! 
            Pierwszy raz, gdy dzięki zebranym funduszom uda się pomóc chorym i niepełnosprawnym dzieciom, podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda, a drugi raz, gdy kartka z ciepłym słowem dotrze do kogoś bliskiego na święta. 
            Pomagając - wróćmy do pięknego zwyczaju wysyłania tradycyjnych, świątecznych kartek.     Kartkę z kopertą możesz  kupić  w cenie   2,50 zł  od wolontariuszy, na korytarzu szkolnym, podczas przerw.                                                                                                                                                           Szkolne Koło Wolontariatu

        • ZAPROSZENIE NA ŚWIĘTO SZKOŁY
          • ZAPROSZENIE NA ŚWIĘTO SZKOŁY

          • Serdecznie zapraszamy Rodziców na wspólne świętowanie urodzin Patrona naszej szkoły Władysława Orkana w dniu 26.11.2021r.

            W trakcie uroczystości nastąpi poświęcenie Sztandaru szkoły oraz wspomnienie Mistrza Tradycji Zagórzańskiej Ś.p. Bronisława Kaczora.

            Mile widziane tradycyjne stroje zagórzańskie.

        • ŚWIĘTO DRZEWA
          • ŚWIĘTO DRZEWA

          •              W ubiegłym tygodniu – 15 i 17 listopada odbyło się w naszej szkole” Święto Drzewa”.

             W tych dniach zorganizowana została akcja  sadzenia drzew  wokół szkoły i przyległym terenie.

                W przedsięwzięcie zaangażowani zostali uczniowie klas Va i Vb należący do kółka przyrodniczo - ekologicznego, pani dyrektor mgr Agnieszka Sasal, nauczyciel opiekun kółka przyrodnicz pani Bożena Zabrzeńska - Szczygieł oraz pracownik obsługi pan Bronisław . 

                 Na zajęciach kółka przyrodniczego poprzedzających sadzenie drzewek, uczniowie wykonywali   LAP-BOOKI na temat znaczenia lasów i drzew dla gospodarki człowieka, zwierząt, przyrody oraz jak prawidłowo sadzić drzewka i krzewy.

                  Przed naszą szkołą uczniowie posadzili dęba nadając mu imię” BRONISŁAW’ chcąc w ten sposób upamiętnić pana Bronisława Kaczora, który był piewcą folkloru i góralskiej muzyki, przyjacielem naszej szkoły i częstym jej gościem.

                 Pan Bronisław Kaczor tego lata nagle odszedł w wyniku choroby, zostawiając po sobie wspaniałą spuściznę w postaci wielu młodych góralskich muzyków.

                 Dąb” BRONISŁAW” będzie nam przypominał pana Kaczora, będziemy go pielęgnować, dbać o niego i patrzeć jak rośnie w potężne drzewo.

                                                                                                        mgr inż. Bożena Zabrzeńska - Szczygieł

            Klasa Vb posadziła dwa drzewka , a był to dąb i grab.Będziemy monitorować ich wzrost i rozwój.

        • RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !
          • RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !

          • Uwaga! Uwaga!

            Podobnie jak w ubiegłym roku wysyłamy list do naszych gminnych Mikołajów

            Zapraszamy każdego, kto chce wesprzeć akcję Mikołajową skierowaną do osób potrzebujących z terenu naszej gminy

        • LISTOPADOWA ZADUMA
          • LISTOPADOWA ZADUMA

          • Z początkiem listopada uczniowie klas 8 wraz ze swoimi wychowawcami udali się na wyjazd edukacyjny, odwiedzając historyczne miejsce pamięci - były obóz zagłady Auschwitz- Birkenau. Wyjazd ten uświadomił uczniom okrucieństwo wojny oraz ludobójstwa dokonanego na ludzkości. W sposób szczególny oddaliśmy hołd wszystkim ofiarom Holokaustu poprzez zapalenie znicza pod ścianą śmierci przy bloku nr 11. Była to bardzo poruszajaca lekcja historii dla nas wszystkich.

        • SZKOŁA Z GIGANTAMI
          • SZKOŁA Z GIGANTAMI

          • "Szkoła z Gigantami" to cykl webinarów na kanale YouTube, prowadzonych przez najlepszych trenerów programowania i matematyki. Akcja startuje 29 listopada i potrwa do 10 grudnia, natomiast zapisy na wydarzenie ruszają już 8 listopada. 

            W ramach "Szkoły z Gigantami: Laboratorium AI" uczestnicy mogą wziąć udział w dwóch tematycznych webinarach z nauki programowania sztucznej inteligencji i tworzenia stron internetowych oraz webinarów z matematyki, dotyczących testu ósmoklasisty. 

             

            „Szkoła z Gigantami: Laboratorium AI” – to cykl  bezpłatnych webinarów z programowania i matematyki na kanale YouTube dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.  Zajęcia prowadzone są przez najlepszych trenerów, w dwóch grupach wiekowych.

             

            Dla młodszej grupy wiekowej przygotowaliśmy trzy spotkania tematyczne z zakresu programowania sztucznej inteligencji w języku Scratch (przedział wiekowy 9-12 lat). Starsza grupa stworzy tematyczne strony internetowe w językach: HTML, CSS, JavaScript (przedział wiekowy 13-19 lat). 

            Nowość! Matematyczni Giganci - próbny test ósmoklasisty

            W trakcie webinarów uczestnicy będą mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne ósmoklasisty, których rozwiązanie będzie omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.

             

            Testy zostały przygotowane przez współpracującego z nami egzaminatora CKE. 

            ZAPISZ SIĘ !!!! wybierając
            Bezpłatne Warsztaty szkoła z Gigantami Online

        • OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
          • OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

          • W środę 10 listopada odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy 8b oraz klasy 7a. Recytowane wiersze, śpiewane pieśni oraz teksty historyczne uświadomiły nam wszystkim jakim wielkim dobrem jest wolna i niepodległa Ojczyzna. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie naszej szkoły odśpiewali Hym Państwowy przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji #Szkoładohymnu2021. Uroczystość zostala przygotowana przez mgr Małgorzatę Białoń-Treit oraz mgr Szczepana Zarębę.

            W dniu 11 listopada wraz z pocztem sztandarowym szkoły uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Porębie Wielkiej sprawowanej przez Ks. Proboszcza Zdzisława Bogdanika. Podczas kazania Ksiądz Proboszcz przedstawił postaci w historii naszej Ojczyzny, które oddały za Nią życie, podkreślając tym samym, jak wielką sprawą jest dla każdego Polaka wolna i niepodległa Polska.

        • ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
          • ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

          • W czwartek 11 listopada obchodzimy Święto Narodowe. Uhonorujmy ten dzień poprzez wywieszenie flagi narodowej, weźmy udział w mszy za Ojczyznę oraz w lokalnych obchodach tego święta. Zarówno czwartek 11.11 oraz piątek 12.11.2021r. są dniami wolnymi od zajęć.

        • CO ROBIMY NA KÓŁKU PRZYRODNICZYM?
          • CO ROBIMY NA KÓŁKU PRZYRODNICZYM?

          • Jest bardzo ciekawie i aktywnie.

            Doskonalimy swoje umiejętności przyrodnicze,w czasie pogody prowadzimy obserwacje przyrodnicze w terenie, rozpoznajemy pospolite drzewa naszej okolicy po pokroju, liściach i owocach.Obecnie pracujemy nad LAPBOOKIEM pt.DRZEWO - TREE.

        • SZKOŁA PAMIĘTA - ODWIEDZAMY CMENTARZE  I MIEJSCA PAMIĘCI
          • SZKOŁA PAMIĘTA - ODWIEDZAMY CMENTARZE I MIEJSCA PAMIĘCI

          • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Szkoła pamięta”. Jest to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Jak co roku, uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarze w Porębie Wielkiej oraz w Niedźwiedziu, gdzie pochowana jest córka Władysława Orkana- Zosia Smreczyńska. Zapalili znicze także pod pomnikiem naszego patrona. Na dzisiejszym apelu, wspólną minutą ciszy i cichą modlitwą wspomnieliśmy tych, którzy odeszli.

        • ZŁOTE PORĘBIANKI
          • ZŁOTE PORĘBIANKI

          • Nasze dziewczyny nie odpoczywają, tylko czego się nie dotkną - zamieniają w złoto

            W dniu 19 października na hali sportowej w Tymbarku odbyły się mistrzostwa powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt z rocznika 2009 i młodsi. Na zawody zgłosiło się 10 szkół ( na 12 możliwych).

            Po raz kolejny ,,Porębianki '' pokazały charakter i zdobyły najwyższe miejsce w powiecie- wygrywając wszystkie mecze!

            Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Kruk Dominika, Wojtyczka Anna, Sater Milena, Stąpór Julia, Mrózek Paulina, Rusnak Weronika, Małysz Inga , Czech Zuzanna.

            Opiekunem zwycięskiej ekipy był mgr Ireneusz Potaczek. Naszej drużynie kibicował i wspierał gościnnie Pan mgr Marian Zembura. Dziewczęta awansowały do półfinału województwa małopolskiego.

            Okazałe mistrzostwo ,, EKIPA '' zadedykowała ciężko kontuzjowanej naszej uczennicy Martynie Rusnak oraz przeziębionej Mai Tram które nie mogły wziąć udziału.

            Wielkie brawa i gratulacje!

        • KONCERT ZESPOŁU BAND- JACEK DEWÓDZKI
          • KONCERT ZESPOŁU BAND- JACEK DEWÓDZKI

          • Dzis w Gminnym Ośrodku Kultury w Niedźwiedziu odbył się koncert zespołu BAND- Jacek Dewódzki polskiego muzyka, wokalisty, gitarzysty oraz kompozytora i autora tekstów dla zespółu Dżem. Na koncert z elementami profilaktyki uzależnień zostały zaproszone wszystkie klasy 8 z naszej gminy. Pan wójt oraz pani dyrektor GOPS powitali muzyków a młodzież mogła posłuchać na żywo utworów legendarnego zespół DŻEM oraz wysłuchać bardzo mądrych wskazówek Pana Jacka Dewódzkiego na temat uzależnień oraz jak się przed nimi bronić. Uczniowie w tym czasie przebywali pod opieką swoich wychowawców mgr M.Białoń-Treit oraz mgr I. Potaczka

        • WIELKI SUKCES SZTAFETY DZIEWCZĄT W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
          • WIELKI SUKCES SZTAFETY DZIEWCZĄT W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

          • W dniu wolnym od szkoły nasze dziewczyny nie odpoczywały tylko w piękny słoneczny dzień rywalizowały w Mistrzostwach Województwa małopolskiego w sztafecie 4x100m i osiągnęły jeden z największych sukcesów w historii szkoły zdobywając 2 miejsce w Małopolsce!!!!

            Wielkie brawa i gratulacje dla sztafety która wystąpiła w składzie: Małysz Inga, Czech Zuzanna, Gawronek Natalia, Kruk Dominika i w rezerwie Rusnak Weronika

            Opiekun mgr Ireneusz Potaczek. Gratulacje dla dziewcząt i trenera

        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • Dziś w naszej szkole odbyły się uroczyste zajęcia z udziałem Rodziców oraz zaproszonych gości: Pana Wójta Gminy Niedźwiedź Rafała Rusnaka oraz Pani Radnej Rady Gminy Niedźwiedź Anny Liberdy. W obecności tak zacnych Gości nasi pierwszoklasiści zaprezentowali piękny program artystyczny oraz złożyli Ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. W tym roku pasowania dokonał sam Pan Wójt, co sprawiło naszym pierwszakom wielką radość i dumę. Następnie Samorząd Uczniowski złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły słowno- muzyczne życzenia. Życzenia Gronu pedagogicznemu i Pracownikom administracji i obsługi złożyła Pani Dyrektor szkoły, życzenia  popłynęły także od naszych Gości, od Rady Rodziców oraz od Pani Poseł Barbary Bartuś, która przesłała je na ręce Dyrektor szkoły. Wójt Rafał Rusnak wręczył Nagrodę Pani Dyrektor Agnieszce Sasal oraz Panu mgr inż. Łukaszowi Sułkowskiemu. Dyrektor szkoły wręczyła Nagrody Nauczycielom i Pracownikom szkoły. To był bardzo radosny i miły dzień

        • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W SZTAFETACH I TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM
          • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W SZTAFETACH I TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM

          • Jeszcze nie opadły emocje po mistrzostwach w biegach sztafetowych a już 5 października na stadionie lekkoatletycznym w Mszanie Dolnej odbyły się mistrzostwa Powiatu limanowskiego w trójboju lekkoatletycznym oraz mistrzostwa powiatu w sztafetach. 
            Nasi uczniowie znów,, zgarnęli'' kilka trofeów.
            🏆🥇W sztafecie 4x100 m Mistrzostwo Powiatu limanowskiego zdobyły dziewczęta z rocznika 2009 i młodsi w składzie: Małysz I. Kruk D. Czech Z. Gawronek N.
            🏆🥈Dziewczęta z rocznika 2010 w składzie: Stąpór J. Mrózek P. Wojtyczka A, Gawronek N. , Sater M. zdobyły 2 miejsce w trójboju! natomiast chłopcy w skladzie : Mysza M. Domagała S. Dawiec K. Pierzchała A. Bielak J. Cichański O.  uplasowali się na 6 pozycji.  
            🏆🥈W sztafecie szwedzkiej ( 400m, 300m, 200m, 100m) dziewczęta z rocznika 2009 i młodsi w składzie :  Małysz I. Kruk D. Rusnak W. Wojtyczka A. uzyskały 2 miejsce w powiecie.
             🏆🥈Identyczną lokatę czyli 2 miejsce zajęli chłopcy z rocznika 2009 i młodsi w składzie: Starmach W. Woźniak O. Zatorski D. Jurek B. 
            Opiekunem zespołów był mgr Ireneusz Potaczek.
            Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa i gratulacje!!!

        • Konkurs „Bądźmy Gotowi! – Jesteśmy Gotowi!”
          • Konkurs „Bądźmy Gotowi! – Jesteśmy Gotowi!”

          • Fundacja Gotowi.org ogłasza ogólnopolski konkurs:

            „Bądźmy Gotowi! – Jesteśmy Gotowi!”

            Organizator:
            Organizatorem konkursu jest Fundacja Gotowi.org

            Uczestnicy:
            Konkurs jest adresowany do uczniów od 10 roku życia do ukończenia szkoły ponadpodstawowej, ze szkół podstawowych i średnich w całej Polsce.

            Cel konkursu:
            Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do budowania odporności na sytuacje awaryjne, edukacja w zakresie ograniczania skutków katastrof oraz poprawa bezpieczeństwa.

            Zadania konkursowe:
            Zadania konkursowe będą przez Uczestników realizowane w jednej z dwóch, dowolnie wybranej kategorii:

            Kategoria Nr 1: Opisz lub przedstaw katastrofę naturalną lub zagrożenie, które przeżyłeś. Co pomogło Ci zachować zdrowie i życie? Czego zabrakło, a mogło być Ci pomocne? Co musisz poprawić, żeby lepiej być przygotowanym na przyszłość?
            Kategoria Nr 2: Jeśli nie przeżyłeś żadnej katastrofy naturalnej lub innego zagrożenia – Opisz lub przedstaw scenariusz takiej sytuacji. Powiedz, co pomogło Twoim bohaterom zachować zdrowie i życie? Czego zabrakło, a mogło być pomocne? Co trzeba poprawić, żeby lepiej być przygotowanym na przyszłość?
             

            W naszej szkole konkurs odbędzie się 13.10.2021 

            Klasa 5a i 5b oraz 6 - 5 lekcja 12.00-12.45 

            Klasa 7a i 7b - 6 lekcja 12.50-13.35

            Klasa 8a i 8b - 7 lekcja 13.40-14.25

            organizatorzy p. mgr Jolanta Smaciarz oraz p. mgr inż. Łukasz Sułkowski  

            Forma realizacji:
            Forma realizacji zadań konkursowych jest dowolna, na przykład film, zdjęcia, podcast, komiks, opis itp. itd.

            Ocena prac konkursowych:
            Wszystkie prace konkursowe, bez względu na formę realizacji oraz wybraną kategorię, podlegają takiej samej ocenie. Do zdobycia jest maksymalnie 100 punktów.

            Ocena składa się z dwóch części: 70 punktów - warstwa merytoryczna oraz 30 punktów -  warstwa artystyczno-stylistyczna oraz forma i jakość przekazu.

            Szczegóły oceny merytorycznej (70 pkt) – pod uwagę będą brane następujące elementy:

            Rodzinny plan awaryjny

            Domowe zapasy

            Bezpieczeństwo domu

            Gaśnica domowa

            Plecak awaryjny

            Wzywanie pomocy w każdej sytuacji

            Udzielanie pomocy i bezpieczeństwo w miejscu zdarzenia

            Współdziałanie z lokalną społecznością

            Sprawność i kondycja fizyczna

            Szczególne umiejętności

             

            Szczegóły oceny formy przekazu (30 pkt) – oceniane będą:

            Stylistyka i spójność przekazu

            Estetyka wykonania

            Rzetelność i  realność wypowiedzi / przekazu

            Wyjątkowość pracy konkursowej

            Terminy: Prace konkursowe można nadsyłać od dnia ogłoszenia konkursu do 31 stycznia 2022 roku.
            Prace, które wpłyną do organizatora po 31 stycznia 2022 roku nie będą oceniane !!

            Prace konkursowe należy wysyłać wyłącznie na adres

            konkurs@gotowi.org

            Każdy Uczestnik może przesłać tylko jedną pracę konkursową.

        • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
          • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

          • (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Tegoroczna 11. edycja akcji (ŚDTM 2021) odbyła się 1 października 2021.

            Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

            „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych. W naszej szkole Zespoły Egzaminacyjne w skład których wchodzili uczniowie klasy IV i VIIIA sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia u młodszych i starszych, przyznając certyfikaty Mistrza Tabliczki Mnożenia. Koordynatorem akcji była Pani mgr Urszula Kapturkiewicz.

        • ZAWODY SPORTOWE
          • ZAWODY SPORTOWE

          • We wtorek 28 września w Mszanie Dolnej odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w 4 kategoriach. 
            Nasza szkoła zaprezentowała się bardzo dobrze:
            -Mistrzostwo powiatu w roczniku 2009 i młodsi zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Stąpór J. Mrózek P. Wojtyczka A. Sater M. Kruk D. Małysz I.
            - Vice mistrzostwo w roczniku 2009 i młodsi zajęła drużyna chłopców w składzie: Pierzchała A. Domagała S. Woźniak O. Zatorski D. Starmach W. Jurek B.
            - 3 miejsce w powiecie wywalczyła drużyna chłopców z rocznika 2007 i młodsi w składzie: Szczypta K. Zapała P. Olszewski B. Zapała K. Zapała Sz. Jamróz K.
            - 5 miejsce uzyskała drużyna dziewcząt z rocznika 2007 i młodsi w składzie: Rapacz W. Dawiec A. Kaciczak A. Rusnak A. Gackowiec W. Zapała L.
             Drużyna dziewcząt z rocznika 2009 czyli mistrzynie powiatu uzyskała awans na zawody wojewódzkie które odbędą się 7 października w Nowym Targu. 
            Opiekunem wszystkich zespołów był nauczyciel WF Ireneusz Potaczek. 
            Wszystkim należą się ogromne brawa i gratulacje ponieważ zawody biegowe do najłatwiejszych nie należą!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej
      • tel./fax (018) 33-17-012
      • Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej 34-735 Niedźwiedź, woj. małopolskie, powiat limanowski Poland
    • Logowanie

  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 20148