• KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2023/2024

• W pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego odbyły się etapy szkolne i rejonowe konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W naszej szkole przeprowadzono 6 konkursów, w których udział wzięło 19 uczniów, osiągając dobre wyniki.

Poniżej prezentujemy najwyższe wyniki naszych uczniów:

MAŁOPOLSKI KONKURS J. POLSKIEGO

Etap szkolny pisało 7 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowała się Oliwia Cichańska z kl. VI - etap rejonowy 58p. na 60 - zabrakły 2 punktu do etapu Wojewódzkiego. Nauczyciel prowadzący mgr A. Augustyn

MAŁOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY

Etap szkolny pisało 6 uczniów. Najlepszy wynik uzyskał Krzysztof Zapała z kl. VIIb - 21p. na 24 - zabrakło 3 punktów do etapu rejonowego. Nauczyciel prowadzący mgr E. Świtała

MAŁOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Etap szkolny pisało 5 uczniów, najlepszy wynik uzyskał Denys Torykow z kl. VIII - 44p. na 65.

Nauczyciel prowadzący mgr M. Aksamit

MAŁOPOLSKI KONKURS BIOLOGICZNY

Maja Cebula z kl. VIII uzyskała 23p. na 30

Nauczyciel prowadzący mgr B. Zabrzeńska-Szczygieł

MAŁOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

Maja Cebula uzyskała 16p. na 25

Nauczyciel prowadzący mgr B. Adamczyk

MAŁOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY

Joanna Cichorz z kl. VIII uzyskała 21p. na 37

Nauczyciel prowadzący mgr W. Smaciarz.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów oraz nauczycielom prowadzącym Cieszymy się z licznego udziału uczniów w konkursach.

Szczególne gratulacje dla Oliwii Cichańskiej - podopiecznej Pani Oli Augustyn, której tak niewiele brakło by zostać finalistką z j. polskiego. To wielki sukces, biorąc pod uwagę, że Oliwia jest obecnie uczennicą kl. VI. Trzymamy kciuki w przyszłym roku szkolnym

• ZABAWA KARNAWAŁOWO -WALENTYNKOWA

• W środę 7 lutego świetnie bawiliśmy się na szkolnej zabawie karnawałowo-walentynkowej. Samorząd Uczniowski zapewnił piękny wystrój sali, pocztę walentynkową oraz karnawałowe gry i zabawy. Uczniowie 7b zorganizowali sklepik a świetną muzykę grali niezawodni szkolni DJe. Słodki poczęstunek ufundowała dla wszystkich nasza wspaniała Rada Rodziców. Dziękujemy

Serdeczne podziękowania dla Pani Kasi Napora Przewodniczącej Rady Rodziców za udział i przygotowanie poczęstunku dla dzieci a Piekarni Rusnak za pyszne pączki. Serdecznie dziękujemy Pani Galinie Rusnak za wspaniałą atrakcję dla dzieci- malowanie twarzy.

Zabawa była super

• WYCIECZKA PEŁNA ATRAKCJI

• W ubiegłym tygodniu klasy 5a, 5b i 7a wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Wycieczka rozpoczęła się od odwiedzenia "House of Attractions"- parku rozrywki. Uczniowie skorzystali z pięciu atrakcji sprawdzających ich sprawność i odwagę. Wszyscy zafascynowani byli Kinem 7d z różnymi nieoczekiwanymi efektami specjalnymi.

Korzystając z pięknej pogody, uczestnicy wycieczki zwiedzili również krakowski Rynek, poznali historię Sukiennic i wysłuchali hejnału z Wieży Kościoła Mariackiego.

Pani Małgorzata Treit opowiedziała uczniom o stylach architektonicznych, a pani Rataj o Adamie Mickiewiczu.

Po spacerze uliczkami Krakowa, uczniowie miło spędzili czas na seansie w kinie Cinema City, oglądając najnowszą wersję filmu "Akademii Pana Kleksa". Podziwiali kadry i miejsca im znane, ponieważ rok wcześniej zwiedzili plan filmowy "Akademii" w Pałacu Goetzów w Brzesku.

Organizatorzy wycieczki mgr M. Białoń-Treit, mgr A. Rataj, mgr I. Potaczek.

• PODZIĘKOWANIA DLA DARCZYŃCÓW

• Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom za wsparcie finansowe, dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i osiągać dalsze sukcesy sportowe. Serdecznie dziękujemy:

Sz.P. Malwinie Strama,

Sz.P. Tadeuszowi Cichańskiemu Sołtysowi Poręby Wielkiej wraz z Radą Sołecką,

Sz.P. Januszowi Potaczkowi Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu,

Sz.P. Grzegorzowi Wójcikowi Radnemu Rady Powiatu,

Sz.P. Andrzejowi Napora

Sz.P. Bartłomiejowi Tram.

W ramach otrzymanych od Państwa środków zakupiliśmy 22 pary profesjonalnych butów tzw. "kolce lekkoatletyczne", które posłużą uczniom podczas zajęć biegowych i zawodów sportowych. W imieniu uczniów składam Państwu ogromne podziękowania.

mgr Agnieszka Sasal

liczba odwiedzin: 20132