• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego w piątek 24.06.2022r. rozpocznie się o godz.8.00 Mszą św. w kościele parafialnym. Następnie zapraszamy wszystkich do szkoły, gdzie zabrzmi ostatni w tym roku szkolnym dzwonek na uroczystą akademię oraz wręczenie świadectw. Zapraszamy!

• PORĘBA WIELKA NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ W POWIECIE LIMANOWSKIM

• Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego podsumował wyniki Powiatowego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w roku szkolnym 2021/2022. W punktacji dziewcząt nasza szkoła uzyskała najwyższy stopień – pierwsze miejsce, w punktacji chłopców miejsce trzecie, natomiast w klasyfikacji generalnej szkół w ramach Igrzysk Dzieci Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej zdobyła 1 miejsce!!!

Uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów odbyło się 14.06.2022r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej. Szkołę reprezentowali dyrektor Agnieszka Sasal, nauczyciel wychowania fizycznego Ireneusz Potaczek oraz przedstawiciele uczniów Anna Wojtyczka i Dominik Zatorski.

Wielkie brawa i gratulacje za wynik oraz włożoną pracę dla wszystkich uczniów, którzy brali udział w zawodach sportowych oraz dla nauczyciela wychowania fizycznego Ireneusza Potaczka

• PODWÓJNA NAGRODA W KONKURSIE LITERACKIM

• Nasza nauczycielka języka polskiego Pani mgr Aleksandra Augustyn została laureatką Małopolskiego Konkursu Literackiego "Piękno Małopolski słowem opisane". Pani Ola zdobyła I miejsce w kategorii poezji. Zdobyła także Wyróżnienie w kategorii prozy. Serdeczne gratulacje dla Pani Oli i życzymy kolejnych sukcesów literackich

• EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

• Uczniowie klasy czwartej w ubiegły piątek zdawali swój pierwszy egzamin uczestnika ruchu drogowego - egzamin na Kartę rowerową. Pod czujnym okiem Policjantów z Komendy Powiatowej Policji przeszli część teoretyczną i praktyczną egzaminu. Wszyscy zdali i uzyskali swoje pierwsze w życiu "prawo jazdy".

Szkolnym koordynatorem egzaminu był, jak co roku Pan Łukasz Sułkowski a pomocna w organizacji była Wychowawczyni klasy - Pani Wanda Smaciarz. Dziękujemy Panom Policjantom i Nauczycielom za przeprowadzenie egzaminu a nowym rowerzystom życzymy bezpiecznej jazdy

liczba odwiedzin: 20124