• OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

• Dzień Ziemi, nazywany też Międzynarodowym Dniem Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym.

Celem tego święta jest zwrócenie uwagi jak największej liczby osób na sprawy związane ze stanem środowiska naturalnego i jego ochronę.

Pierwszy raz Dzień Ziemi został zorganizowany 22 kwietnia 1920 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku. Każdym obchodom towarzyszy inne hasło przewodnie. W 2022 roku brzmi ono " Inwestujmy w naszą planetę". Ma zwrócić uwagę na konieczność gospodarczych zmian, które pomogłyby w zahamowaniu kryzysu klimatycznego. W naszej szkole, w dniu 25. O4. 2022 odbył się apel przygotowany wspólnie przez uczniów klasy IV i kółko ekologiczne. Jego celem było podkreślenie przesłania mówiącego o tym, że warto dbać o naszą planetę nieustannie, a nie tylko w wybrane dni.

Uroczystość przygotowały Panie mgr Bożena Zabrzeńska-Szczygieł i mgr Wanda Smaciarz. Dalszą częścią obchodów Dnia Ziemi będzie (gdy poprawi się pogoda), posprzątanie przez wszystkich uczniów naszej Małej Ojczyzny - Poręby Wielkiej.

• STROIKI WIELKANOCNE

• Zgodnie z wieloletnią tradycją, Świetlica szkolna zorganizowała konkurs na Stroik Wielkanocny. Wpłynęło wiele prac, co bardzo cieszy, wykonanych różnymi technikami plastycznymi i z różnego rodzaju materiału. Każdy stroik jest piękny i wyjątkowy. Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę pomysłowość prac, estetykę , technikę wykonania oraz rodzaj wykorzystanych materiałów. Po długich obradach jury przyznało :

I miejsce - Milena Niedośpiał kl. II

II miejsce – Jakub Popielski kl. IIIA

III miejsce – Małgorzata Lasak kl. IV

wyróżnienia :

Bartek Kurek – kl. II

Jakub Misiura – kl. IV

uczniowie klasy I – praca zbiorowa

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i zapraszamy do brania udziału w następnych konkursach organizowanych przez świetlicę szkolną.

mgr Urszula Kapturkiewicz

• WIELKANOCNE BARANKI

• W konkursie plastycznym klas 1-3 o tematyce "Wielkanocny Baranek" udział wzięło 16 uczniów. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: praca przestrzenna i praca płaska. Wszystkie baranki są bardzo piękne, wykonane w różnych technikach i z różnych materiałów. W pracy przestrzennej dwa pierwsze miejsca zajęły Oliwia Grabka z kl. 1 i Nikola Cichorz z kl 2.

Miejsce drugie zdobył Jakub Popielski z kl 3. Na trzecim miejscu znalazły się prace Karola Kołodziejczyka z kl 2 i Dawida Grzyba z kl 3. Wyróżnione zostały prace Mileny Niedośpiał z kl 2 i Kariny Potaczek z kl 2.

W pracy płaskiej miejsce pierwsze zajął baranek Bartosza Kurka z kl 2.

Miejsce drugie zajęła praca Amelii Kacik z kl 3.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy również Komitetowi Rodzicielskiemu za ufundowanie nagród

Organizatorki konkursu mgr Katarzyna Chryc i mgr Anna Czech.

• KATYŃ - PAMIĘTAMY!

• W dniu 09.04.2022r. w Mszanie Dolnej odbyła się  uroczystość upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. W wydarzeniu uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Agnieszką Sasal i nauczycielką Barbarą Adamczyk. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Kolejno odśpiewano hymn państwowy, wygłoszono Katyński Apel Poległych. Młodzież zaprezentowała program artystyczny. W Parku Miejskim przed głazem upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej złożono wiązanki kwiatów, zapalono znicze.

liczba odwiedzin: 20115