• BRĄZ W KOLARSTWIE GÓRSKIM

• W dniu 22.09.2022r. w Zalesiu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Kolarstwie Górskim. Naszą szkołę reprezentowali Alexaner Rosa z kl.4a i Kacper Dawiec z kl.6b, którzy po swoich przejazdach łącznie zajęli III miejsce. Gratulacje

• NOWE STROJE NA NOWY SEZON  SPORTOWY 2022/2023
          • NOWE STROJE NA NOWY SEZON SPORTOWY 2022/2023

• W nagrodę za liczne sukcesy sportowe w ubiegłym roku szkolnym, Dyrektor szkoły ufundowała nowe stroje dla szkolnych drużyn sportowych. W dniu dzisiejszym stroje zostały przekazane uczniom wraz z życzeniami, aby pięknie się prezentując odnosili dalsze sukcesy sportowe w nowym roku szkolnym.

Stroje ufundowano ze środków pochodzących z darowizn na rzecz szkoły.

• PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY

• Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły - łącznie 230 osoby zostały dziś ewakuowane z budynku szkoły przez Państwową Straż Pożarną z Limanowej oraz Ochotniczą Straż pożarną w Niedźwiedziu. Przećwiczone zostały procedury ewakuacji na wypadek zagrożenia pożarowego. Strażacy wynieśli z budynku trzy osoby, które ucierpiały i pokazali jak reanimować i udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. Na podsumowanie strażacy wystawili szkole ocenę +5 za prawidłowe zachowanie podczas akcji.

Serdeczne podziękowania za tak potrzebne działanie dla Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej oraz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedźwiedziu z Prezesem Panem Andrzejem Smaciarzem i Naczelnikiem Panem Markiem Pałką na czele.

• MSZA ŚW. NA GÓRZE POTACZKOWEJ

• W święto Podwyższenia Krzyża, 14 września, uczniowie klasy 8b z wychowawcą panią Aleksandrą Augustyn wyruszyli na spacer poświęcony pamięci śp. Bronisława Kaczora – Mistrza Tradycji Zagórzańskiej. Złożyli wiązankę i symboliczny znicz na grobie Zmarłego, spoczywającego na cmentarzu parafialnym w Porębie Wielkiej. O godzinie 15.00 wszyscy wzięli udział w pieszej drodze krzyżowej na górę Potaczkową, a o 16. 30 we Mszy Świętej w intencji Związku Podhalan – Oddział w Niedźwiedziu i śp. Bronisława Kaczora. Mszę Świętą koncelebrowali księża z parafii Niedźwiedź. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych spacer okazał się pięknym przeżyciem, pełnym okazji do refleksji nad przemijalnością życia i koniecznością podtrzymywania zagórzańskiej tradycji naszej Małej Ojczyzny. Dziękujemy klasie 8b wraz z Wychowawcą za godne reprezentowanie naszej szkoły.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie, które odbędzie się w naszej szkole w czwartek, 15 września 2022r. o godz. 15.30.

• STYPENDIUM ROK SZKOLNY 2022/2023

• Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niedźwiedziu, informuje że wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023 przyjmowane będą w Referacie Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego od 1 września 2022 r. do 15 września 2022 r.

Prawo do otrzymania stypendium w 2022 r. przysługuje osobie w rodzinie, której dochód nie przekracza kwoty – 600 zł netto (tj. kwota dochodu zgodna z zapisami art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej).

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe (art. 90d ust. 1 ustawy o systemie oświaty).

Warunkiem przyznania stypendium szkolnego jest wystąpienie łącznie dwóch przesłanek: spełnienia kryterium dochodowego oraz trudna sytuacja rodziny opisana powyżej.

Do wniosku należy dołączyć:

• Zaświadczenia o wysokości przychodów  z ostatniego miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku za m- c sierpień 2022 r. wszystkich pełnoletnich członków rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym,
            • zaświadczenie z zakładu pracy,
            • zaświadczenie lub kserokopia aktualnej decyzji z ZUS, KRUS – przyznającej lub o waloryzacji renty/emerytury (oryginał do wglądu),
            • kserokopie decyzji o korzystaniu lub niekorzystaniu ze świadczeń z GOPS (pomoc społeczna, pomoc socjalna),
            • kserokopia wyroku sądu zasądzającego alimenty lub zmieniającego wysokość zasądzonych alimentów wraz z potwierdzeniem ich otrzymywania (przekaz pocztowy, wyciąg bankowy) lub zaświadczenie komornika o nieściągalności alimentów,
            • w przypadku posiadania gospodarstwa rolnego kserokopia ostatniego nakazu płatniczego za 2022 r. (oryginał do wglądu),
            • w przypadku działalności gospodarczej, gdy była prowadzona w 2022 roku – zaświadczenie/oświadczenie o wysokości osiągniętego dochodu,
            • oświadczenie o podejmowaniu prac dorywczych i otrzymywaniu z tego tytułu dochodu,
            • oświadczenie o wysokości uzyskanych dochodów z innych źródeł.

Skip back to main navigation