W dniach 24-25 maja nasza szkoła jak co roku gościła drużyny harcerskie i zuchowe z terenu Powiatu limanowskigo zrzeszone w Gorczańskim Hufcu ZHP. W tym roku w naszej szkole przebywało ponad 200 zuchów i harcerzy. Przy obelisku Władysława Orkana- patrona hufca, grupa zuchów złożyła Obietnicę zuchową. Apel, gry i zabawy odbywały się na sali gimnastycznej a w sobotę rano uczestnicy zjazdu ruszyli na zwiedzanie Gminy Niedźwiedź. Zuchy zwiedziły Park Podworskich w Porębie Wielkiej oraz wystawę GPN a harcerze dotarli pod pomnik Władysława Orkana w Niedźwiedziu a następnie zwiedzili Orkanówkę. Jak sami stwierdzili, pobyt u nas był dla nich niezapomnianym przeżyciem, za co podziękowali tworząc piękne prace plastyczne. Cieszymy się, że Wam się u nas podobało i zapraszamy za rok
Aktualności
HARCERZE I ZUCHY Z POWIATU LIMANOWSKIEGO GOŚĆMI SZKOŁY
LEKCJA BANKOWOŚCI
W poniedziałek, 13 maja 2024 r. uczniowie klas IV i V naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Banku Spółdzielczego w Mszanie Dolnej. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co to jest pieniądz, dlaczego warto oszczędzać oraz jakie rozróżniamy produkty bankowe. Dowiedzieli się także jak z nich korzystać, do czego przydaje się konto bankowe oraz jak bezpiecznie poruszać się po rynku finansowym. Ważnym elementem spotkania było zapoznanie się z zagrożeniami płynącymi z korzystania z bankowości elektronicznej i sposobami zapobiegania im. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając wiele pytań. Serdecznie dziękujemy Panom Pawłowi Marczykowi oraz Markowi Wójciakowi za ciekawą lekcję bankowości.
Organizator mgr Urszula Kapturkiewicz
FINAŁ WOJEWÓDZKI TURNIEJU "Z PODWÓRKA NA STADION"
Po zwycięstwach w etapach gminnym i powiatowym, nadszedł czas na Finał Wojewódzki prestiżowego Turnieju piłkarskiego ,, Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku, którego byliśmy uczestnikiem.
Finał odbył się 16 maja w Wadowicach na obiektach Klubu Sportowego Skawa Wadowice.
Przygoda zakończyła się na fazie grupowej, gdzie troszkę pechowo odpadliśmy z dalszej rywalizacji . Mimo wszystko cała drużyna zasłużyła na wielkie wyróżnienie i gratulacje udziału wśród najlepszych w Małopolsce.
Brawo
Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki. Gośćmi honorowymi turnieju byli reprezentanci Polski Sławomir Peszko oraz Michał Pazdan.
Nasza drużyna z rocznika 2012 i młodsi wystąpiła w składzie:
Cebula Kacper
Wietrzyk Hubert
Mrózek Damian
Rusnak Hubert
Jania Eryk
Zapała Jakub
Kozyra Grzegorz
oraz gościnnie Draus Kamil
Potaczek Kacper
Opiekun: mgr Ireneusz Potaczek
NASI UCZNIOWIE WRAZ Z MAŁĄ ARMIĄ JANOSIKA DALI KONCERT W RZYMIE
Uczniowie naszej szkoły - Anita Wietrzyk z kl. 4 oraz Karol Domagała z kl. 3 są członkami kapeli Mała Armia Janosika. W dniach 7 -13 maja 2024r. brali udział w wyprawie do Włoch na zaproszenie Polonii Rzymskiej. Mała Armia Janosika poruszyła serca zgromadzonych na Placu Św. Piotra w Rzymie, na czele z Ojcem Świętym Franciszkiem, podczas audiencji grając i śpiewając m.in. "Czarną Madonnę" i "Barkę".
Mieliśmy też przyjemność uczestniczyć w prywatnej Mszy Św. przy grobie Świętego Jana Pawła II w Bazylice Św. Piotra.
Z okazji II Dnia Polonii Rzymskiej, Mała Armia Janosika zagrała piękny koncert, który prowadziła Kobieta w Watykanie - Pani Magdalena Wolińska-Riedi. Koncert zakończył się wielkimi oklaskami i bisami.
Mała Armia Janosika wraz z Panią Ambasador Anną Marią Anders uczestniczyła w Mszy Św. na Monte Casino w 80 rocznicę śmierci gen. Władysława Andersa. Podczas wyjazdu był także czas na zwiedzanie pięknego Rzymu. Wyjazd i koncerty w tak znamienitych miejscach było to niezapomniane przeżycie. Serdecznie dziękujemy Anicie i Karolowi, że podzielili się z nami relacją z tego wspaniałego wydarzenia, gratulujemyi życzymy dalszych sukcesów muzycznych
Mała Armia Janosika liczy dwustu sześćdziesięciu członków i jest największą kapelą góralską w Polsce. Zespół zrzesza dzieci i młodzież z Raby Wyżnej i okolic, a cechą wspólną wykonawców jest zamiłowanie do muzyki regionalnej oraz tradycji regionu Podhala.
Zdjęcia: Katarzyna Wietrzyk
AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA
W piątek 17 maja nasza szkoła włączyła się w akcję " Sprzatania Świata". Pełni sił - zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki wyruszyliśmy na lekcję poszanowania przyrody. Uczniowie pokazali, jak wiele dobrego można zrobić dla środowiska dzięki właściwemu zachowaniu. Mamy nadzieję, że w przyszłości podobne akcje nie będą potrzebne, gdyż wszyscy będziemy wiedzieć, że miejsce śmieci jest w koszu, a nie w przydrożnym rowie czy rzece.
Za dostarczenie worków na śmieci i jednorazowych rękawiczek dziękujemy Wydziałowi Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Niedźwiedź.
Organizator mgr Wanda Smaciarz
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
W niedzielę 19 maja 2024r., podczas pięknej uroczystości w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej, odprawionej przez Księdza Proboszcza Zdzisława Bogdanika, nasi Trzecioklasiści przyjęli Sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Drodzy Trzecioklasiści, życzymy Wam, aby od dziś Pan Jezus zawsze mieszkał w Waszych sercach
MISTRZOSTWO POWIATU NASZYCH PIŁKARZY
W poniedziałek 13 maja w Limanowej na obiektach klubu MKS Limanovia odbyły się Mistrzostwa powiatu limanowskiego w piłce nożnej ,,6 piłkarskie " chłopców rocznik 2011 i młodsi.
Nasza szkoła okazała się najlepsza z pośród wszystkich 12 mistrzów gmin i miast powiatu, zdobywając Mistrzostwo powiatu limanowskiego
Bardzo duży sukces oraz wielkie brawa i gratulacje dla naszych uczniów i nauczyciela wychowania fizycznego
Skład drużyny mistrzów:
Jarosz Tymoteusz
Misiura Jakub
Rapacz Wiktor
Pępek Fabian
Cebula Kacper
Wietrzyk Hubert
Kozyra Grzegorz
Mrózek Damian
Rusnak Hubert
Zapała Jakub
Nauczyciel: mgr Ireneusz Potaczek
WICEMISTRZOSTWO POWIATU PIŁKAREK
W czwartek 9 mają w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu limanowskiego w piłce nożnej dziewcząt 6 - osobowej roczniki 2009-2010.
Nasza drużyna po pięknej i efektownej grze w eliminacjach musiała uznać w finale wyższość drużyny SP Szczyrzyc i ostatecznie zdobyła tytuł vice mistrzowski
Brawa dla dziewcząt i nauczyciela
Skład drużyny SP Poręba Wielka:
Stąpór Julia
Mrózek Paulina
Wojtyczka Anna
Rusnak Martyna
Sater Milena
Cebula Maja
Cichórz Oliwia
Haras Lena
Opiekun : mgr Ireneusz Potaczek
PRZEBUDZENIE SALAMANDRY
W dniu 7 maja uczniowie klasy VI uczestniczyli w lekcji biologii, którą poprowadził dr inż. Jan Loch, pracownik Gorczańskiego Parku Narodowego. Podczas zajęć uczniowie poznali gatunki płazów i gadów występujących w Polsce, a główną "bohaterką" spotkania była salamandra plamista - symbol Gorczanskiego Parku Narodowego. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali informacji na temat budowy, rozrodu i wymagań życiowych omawianych kręgowców. Ta fascynująca lekcja pozwoliła poznać tajemnice i piękno otaczającej przyrody.
Dziękujemy Panu Janowi za ciekawą lekcję.
Nauczyciel biologii mgr Wanda Smaciarz
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
W dniu 9.05.2024r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1-3.
Tematem przewodnim konkursu był: "Humor w wierszach dla dzieci polskich poetów ".
Do konkursu przystąpiło 9 uczestników z trzech szkół naszej gminy, laureatów szkolnych eliminacji. Konkurs został uroczyście rozpoczęty przez Panią Dyrektor mgr Agnieszkę Sasal. Następnie uczniowie z koła teatralnego, pod opieką pani mgr Agnieszki Rataj, przedstawili na wesoło inscenizację wierszy Jana Brzechwy.
Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: mgr Danuta Stachura, mgr Iwona Tarasek i mgr Beata Gniecka. Ocenie podlegało pamięciowe opanowanie wiersza, właściwy dobór repertuaru, dykcja i interpretacja utworu. Całości wystepów przyglądał się gość specjalny Pani Aneta Kujacz, kierownik Gminnej Biblioteki i Ośrodka Kultury w Niedźwiedziu. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali:
I miejsce - Karolina Woźniak
/szkoła w Koninie/
II miejsce - Marta Cichańska
/szkoła w Porębie Wielkiej/
III miejsce - Natalia Guziak i Anna Górniak /szkoła w Koninie/
Wyróżnienie: Jan Przybytek /szkoła w Niedźwiedziu/
Pani Dyrektor Aneta Kujacz wręczyła laureatom piękne nagrody ufundowane przez Gminną Bibliotekę i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy zwycięzcom, ich rodzicom i nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych do udziału w konkursie
Poczęstunek dla uczestników i gości zasponsorowała Rada Rodziców naszej szkoły. Bardzo dziękujemy!
Organizatorami konkursu była mgr Małgorzata Kielusiak, mgr Danuta Porębska i mgr Małgorzata Loch.
ROCZNICA ŚMIERCI PATRONA NASZEJ SZKOŁY
Dziś 94. rocznica śmierci Patrona naszej szkoły Władysława Orkana. Pamiętamy
SUKCES W GMINNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO
W dniu 8 maja w ZPO w Koninie odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego "My little world" dla uczniów klas III. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego -Igor Wsół, Marcin Zapała i Kacper Cichański. Po rozwiązaniu testu i przedstawieniu ustnych prezentacji pt. "My best friend", wszyscy uczestnicy czekali na werdykt, który okazał się sukcesem dla naszych uczniów:
Igor Wsół został zwycięzcą konkursu
Marcin Zapała zajął 2 miejsce
Wielkie brawa
Kacper Cichański otrzymał dyplom za udział.
Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników konkursu
Nauczyciel języka angielskiego: mgr Agnieszka Sasal.
AKCJA REKRUTACJA
Co należy zrobić aby dostać się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
14, 15, 16 maja są dniami wolnymi od zajęć dla klas I-VII. Naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia.
ETAP SZKOLNY GMINNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
W dniu 30 kwietnia w naszej szkole odbył się etap szkolny Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas III "My little world". W konkursie udział wzięło 5 uczniów, pisali oni test wiedzy z języka angielskiego. Wyniki konkursu:
I miejsce ex aequo: Igor Wsół i Marcin Zapała
II miejsce: Kacper Cichański
III miejsce ex aequo: Piotr Hudomięt i Jan Stróżak
Igor Wsół, Marcin Zapała i Kacper Cichański przeszli do etapu gminnego konkursu. Congratulations
Uczniów przygotowała mgr Agnieszka Sasal
ETAP SZKOLNY GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
W dniu 26 kwietnia 2024roku odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3. Tematem tegorocznej edycji był "Humor w wierszach dla dzieci polskich poetów". W konkursie wzięło udział 12 uczestników z młodszych klas. Każdy z nich wspaniałe zaprezentował przygotowany wiersz. Ocenie podlegało pamięciowe opanowanie wiersza, dobór repertuaru, dykcja i interpretacja. Temu trudnemu zadaniu musiało sprostać jury w składzie: panie mgr Małgorzata Loch, mgr Dorota Talaga i mgr Katarzyna Wietrzyk. W finale wyłoniono trzech zwycięzców:
I miejsce Marta Cichańska kl.3
II miejsce Julita Spyrka kl.2a
III miejsce Roksana Cichańska kl.I
Serdecznie gratulujemy laureatom szkolnego konkursu! To oni będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Życzymy powodzenia!
Wszyscy uczestnicy szkolnego konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy, dodatkowo ,nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców. Bardzo dziękujemy!
Organizator konkursu mgr Małgorzata Kielusiak
WITAJ MAJ! TRZECI MAJ!
30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy 2a, 5a, 6, 7b i 4 przygotowali uroczysty apel.
Majowa Konstytucja była to pierwsza w Europie, a druga na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawa Rządowa. Polska Konstytucja była owocem Sejmu Wielkiego, który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa, znosiła liberum veto, wolną elekcję, dopuszczała mieszczan do udziału w rządzeniu państwem, a chłopów brała w obronę prawa.
Uczniowie przypomnieli atmosferę tamtych czasów, chór zaintonował mazurka Trzeciego Maja oraz dwie wzruszające pieśni o Ojczyźnie a nasza skrzypaczka Zosia Cichańska zagrała pieśni patriotyczne.
Szkolne obchody wraz z uczniami przygotowały panie: mgr Aleksandra Augustyn, mgr Katarzyna Chryc i mgr Danuta Porębska.
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
Wójt Gminy NIedźwiedź serdecznie zaprasza na obchody Święta Konstytucji 3 Maja.
AKCJA REKRUTACJA
Zapraszamy na webinarium dl uczniów i rodziców na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
SUKCESY W PIŁCE RĘCZNEJ
W czwartek 25 kwietnia oraz w piątek 26 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu limanowskiego w pilce ręcznej chłopców i dziewcząt czyli Igrzyska Dzieci rocznik 2011 i młodsi.
Chłopcy wywalczyli Wicemistrzostwo powiatu
Skład drużyny chłopców:
Jarosz Tymoteusz
Rapacz Wiktor
Misiura Jakub
Pępek Fabian
Cebula Kacper
Wietrzyk Hubert
Kozyra Grzegorz
Mrózek Damian
Bajak Maciej
Popielski Jakub
Grzyb Dawid
Karpierz Sebastian
Zelek Aleksander
Woźniak Aleksander
Jania Eryk
Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce
Skład drużyny dziewcząt:
Tram Maja
Lasak Małgorzata
Liberda Gabriela
Jania Zuzanna
Szywała Alicja
Zapała Ismena
Sater Julita
Halama Oliwia
Szczypta Amelia
Potaczek Karina
Opiekunem obu drużyn jest mgr Ireneusz Potaczek.
Na koniec podsumowujac tegoroczne osiągnięcia w Mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej, za każdym razem byliśmy na podium :
1 miejsce dziewczyny rocznik 2009 i młodsi
1 miejsce chlopcy rocznik 2009 i młodsi
2 miejsce chłopcy rocznik 2011 i młodsi
3 miejsce dziewczęta rocznik 2011 i młodsi
Wielkie brawa i gratulacje dla uczniów i nauczyciela wychowania fizycznego Pana Ireneusza Potaczka
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie