22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologiczne postawy w społeczeństwie. W naszej szkole 21 kwietnia w świętowanie włączyła się cała społeczność szkolna. Uczniowie klas I- III oraz V przygotowali piosenki i wiersze na temat naszej matki Ziemi. Klasy IV przypomniały najważniejsze zasady segregacji odpadów. Klasy VI i VII poruszyły temat fast fashion, czyli szybkiej mody oraz zorganizowały pokaz mody ekologicznej. Natomiast uczniowie klas VIII nauczyli nas interpretować wskazania miernika jakości powietrza zamontowanego na ścianie budynku naszej szkoły oraz uświadomili nam, jak ważne jest dbanie o nasze wspólne dobro - czyste powietrze i środowisko. Było wesoło, kolorowo i ekologicznie.
Organizatorką szkolnego Dnia Ziemi była Pani mgr Wanda Smaciarz
Dekoracje na ten szczególny dzień wykonali uczniowie klasy IB, pod opieką Pani mgr Małgorzaty Kielusiak w ramach innowacji pedagogicznej "Origami - wesołe składanki z papieru"
Nagłośnienie i muzyka w trakcie imprezy realizowane były na sprzęcie nagłośnieniowym zakupionym przez szkołę w ramach projektu Laboratoria Przyszłości